Platforma nauczania OnLine

   1% podatku dla szkoły w Sztutowie - KRS 0000 564 708, cel szczegółowy ID 000137   
 

Spotkanie opłatkowe z byłymi więźniami obozu Stutthof w Gdańsku Oliwie

25 stycznia 2014 roku w Gdańsku Oliwie spotkali się uczniowie naszej szkoły z byłymi więźniami obozu Stutthof w Sztutowie.

Jak co roku, w 69. rocznicę Marszu Śmierci, w katedrze oliwskiej odbyła się Msza Święta  w intencji wszystkich więźniów KL Stutthof, w szczególności zaś  tych, którzy zginęli w tragicznej ewakuacji lądowej obozu.

Mszę  Świętą dla więźniów, ich rodzin, pracowników Muzeum Stutthof i młodzieży zaprzyjaźnionych szkół celebrowali ksiądz biskup Wiesław Szlachetka oraz ksiądz proboszcz Zbigniew Zieliński. Poczty sztandarowe byłych więźniów oraz szkół podkreślały rangę uroczystości.

Po wspólnej modlitwie młodzież spotkała się ze Stutthowiakami w pięknym refektarzu katedry oliwskiej. Ksiądz biskup poprowadził  spotkanie opłatkowe wszystkich przybyłych na uroczystość. Przy wspólnym śpiewaniu kolęd zebrani podzielili się opłatkiem. Naszą szkołę godnie reprezentowało 17 uczniów oraz dyrektor. Z zaproszenia skorzystali również uczniowie uczęszczający na zajęcia w świetlicy środowiskowej  jej opiekun oraz wolontariusze.

Dobrze jest spotkać się z przyjaciółmi.  Do zobaczenia wkrótce.