23 czerwca uczniowie klas III zakończyli I etap edukacji. Pożegnali się ze swoimi wychowawczyniami- Małgorzatą Błaszak i Edytą Maćkowską, które pięknie prowadziły ich przez 3 lata, oddając im swoje serce oraz profesjonalnie pomagając w poznaniu tajników wiedzy ukrytych w przedmiocie „edukacja wczesnoszkolna”.
Uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego 2022/2023, które odbyły się 23 czerwca rozpoczęliśmy od pożegnania uczniów klas I i II.
Wszyscy otrzymali świadectwo podczas uroczystego apelu oraz książki, a tym razem była to, a jakże opowieść Jana Wilkanowskiego: „Bałtyk. Przewodnik dla dużych i małych”.
W ostatnich dniach w ramach projektu Baltic Eco-Team zrealizowaliśmy wycieczkę do fokarium na Helu.
Uczestniczyliśmy w karmieniu zwierząt, mieliśmy okazję obejrzeć popisy wytresowanych fok i ich zabawy z trenerem. Fokarium zorganizowało dla naszej grupy gratisowe warsztaty o fokach, był też film edukacyjny. Dzieci dowiedziały się jak ważna jest ochrona fok, które są testerem czystości morskiego ekosystemu Bałtyku.
Dziękujemy Błękitnej Szkole w Helu za przeprowadzenie ciekawych zajęć.
Od 12 do 14 czerwca uczniowie klas VIII oraz VII w liczbie 42 wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do Krakowa w ramach programu „Poznaj Polskę”.
Pierwszy dzień to zwiedzanie Ojcowskiego Parku Narodowego. Nasi uczniowie zobaczyli Maczugę Herkulesa i Zamek w Pieskowej Skale, spacerowali Doliną Prądnika, zwiedzali Jaskinię Nietoperzową.
Wieczorem dotarli do Krakowa.
W dniach 16- 18 czerwca dwudziestu uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w projekcie Stowarzyszenia Szkolna 13 „Morze nad Jeziora”. Uczestnicy projektu spędzili fantastyczny weekend w Szkole Podstawowej im. Jadwigi Tressenberg w Pozezdrzu.
Gospodarze przygotowali dla naszych uczniów wiele ciekawych atrakcji.
Pod koniec roku szkolnego jest więcej czasu na integrację i zabawę. W ostatni wtorek roku szkolnego klasy 4 i ich wychowawczynie przygotowały sobie dzień pełen wrażeń. Zaczęliśmy od odebrania nagród za udział w akcji Rowerowy maj. Potem udaliśmy się do Kątów Rybackich, do Muzeum Zalewu Wiślanego na zwiedzanie obiektu oraz warsztaty budowy żaglowców, które w ramach działania Dzień Dziecka w Kątach Rybackich poprowadził dla nas pan Marek Kacprzak.
Razem z naszymi wspaniałymi uczniami nagraliśmy film zapraszający #Superkoderów z Orange.
Dzięki kochani za zaangażowanie, bez Was nic by się nie zadziało.
Nasza szkoła znalazła się wśród 140 szkół w Polsce i 4 w naszym województwie, które w przyszłym roku będą miały okazję realizować projekty #Superkoderów.
Udało nam się otrzymać grant, w którym w przyszłym roku klasy 7 i 8 będą realizować zajęcia „3Wymiar Matematyki”.
Zapraszamy uczniów szkoły w Sztutowie z klas 3-8 na kolonie. Przyjmie nas szkoła w Twardogórze, która znajduje się 50 km od Wrocławia.
Uczniami opiekować się będą wychowawcy na co dzień znani im z pracy w naszej placówce.
Całkowity koszt kolonii to 1250 zł przy pełnym obłożeniu, czyli 45 uczestnikach.
Koszt obejmuje: przejazdy, noclegi, wyżywienie, dwie dodatkowe wycieczki do Wrocławia.
Termin kolonii w Twardogórze to 6-17 sierpnia 2023.
Koło naukowe z klasy I B zrealizowało program edukacyjny „Być jak Ignacy”, który jest organizowany przez PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza i objęty patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji I Nauki. Celem programu jest popularyzacja polskiej nauki oraz pielęgnowanie pamięci o wybitnych polskich naukowcach i wynalazcach.
14 czerwca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady. Na pamiątkę tego właśnie dnia, w którym w 1940 roku do założonego przez Niemców obozu koncentracyjnego Auschwitz dotarł pierwszy transport 728 polskich więźniów, uczniowie klas VIa oraz VIb Szkoły w Sztutowie odwiedzili teren byłego obozu Stutthof.