WAKACJE

wakacje

Zaproszenie na uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego!

Serdecznie zapraszamy Uczniów, Rodziców, Dziadków – wszystkich przyjaciół szkoły na uroczystości zakończenia roku szkolnego, które odbędą się według następującego harmonogramu (w rozwinięciu):

Laureatki konkursu fotograficznego

Po raz  kolejny udało nam się pokonać inne szkoły w konkursie organizowanym przez Związek Miast i Gmin Morskich, „Morze a moja mała i duża ojczyzna „. W tym roku prace konkursowe należało nadsyłać na temat Tradycyjne rybołówstwo morskie naszym dobrem kulturowym.

Konkurs plastyczny „Zadrzewienia Śródpolne – cenne ostoje przyrody”

Park Krajobrazowy Mierzeja Wiślana ogłosił konkurs plastyczny „Zadrzewienia Śródpolne – cenne ostoje przyrody”, w którym uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej wzięli liczny udział. Temat ten, choć trudny, był bliski sercem naszych dzieci. W konkursie wziął udział cały powiat nowodworski.

Zaproszenie na półkolonie taneczne dla uczniów szkoły w Sztutowie – POLECAMY!!!

Film „Legendy stolic Polski”

Uczniowie klasy IIIb na zajęciach kółka artystycznego wykonali piękne ilustracje do legend. Póżniej zrodził się pomysł nagrania filmu pt. „Legendy stolic Polski”. Reżyserami byli Jakub Samsel i Filip Chwała.

Final Wielkiego Maratonu Czytelniczego

Dobiegł końca rok zmagań miłośników książek. Celem konkursu było wzbudzenie zainteresowania książką, budzenie wrażliwości estetycznej, etycznej i emocjonalnej oraz kształcenie umiejętności czytania ze zrozumieniem.

W maratonie czytelniczym dla najmłodszych „Spotkacie nowych przyjaciół” brało udział  29 uczniów klas III i II, którzy od września do maja czytali książki. Pod koniec każdego miesiąca pisali testy konkursowe. Dziękujemy za wytrwałość i pracę. Rozdanie nagród odbyło się w Dworze Artusa w Gdańsku.

Sukces trzecioklasistów w I Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Najwyższe Wartości”

Celem konkursu było rozwijanie i wspieranie dziecięcej twórczości literackiej. Wskazanie oraz zauważenie przez dzieci i młodzież najwyższych wartości takich jak: rodzina, zdrowie, szczęście, przyjażń, miłość itp. Utwory ukażą się w tomiku wierszy pt. „Najwyższe wartości”.

Ortofrajda – Kolorowa Ortografia

Bawimy się kolorami i ortografię znamy!

Uczniowie naszej szkoły uczą się  poprawnej pisowni wyrazów z Kolorową Ortografią. Ortofrajda to interesująca propozycja dla dzieci rozpoczynających naukę w szkole. Wykorzystanie prostego pomysłu skojarzenia  liter z kolorami przyniosło interesujące rezultaty. Poprzez zabawę, aktywność poznawczą, społeczną, emocjonalną i ruchową dzieci poznają zasady ortograficzne i utrwalają je w pamięci. Integracja doświadczeń wzrokowych, słuchowych i motorycznych sprzyja poznawaniu  i utrwalaniu  i zasad poprawnej pisowni.

Sukcesy naszych uczniów w Olimpiadzie Wiedzy Archimedes. Plus Lingua. Plus z języka angielskiego.

W dwudziestej trzeciej edycji tego  ogólnopolskiego  konkursu, który odbył się 11 kwietnia bieżącego roku, udział wzięło aż 54 uczestników z naszej szkoły. Gratulujemy wszystkim biorącym udział, a szczególnie gorąco licznym laureatom.

Ogólnopolski konkurs fotograficzny ŻÓŁTY

Konkurs powstał z myślą o wszystkich ambitnych, kreatywnych, młodych ludziach pełnych energii, dla których fotografia jest sposobem na wyrażenia swoich pragnień, lęków lub sposobem na przekazanie obserwacji otaczającego nas świata.

Konkurs grantowy Równać szanse Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności

W najbliższy  czwartek 12 czerwca o godz. 8.00  w naszej szkole odbędzie się Święto Projektu podsumowujące działania młodzieży  w ramach konkursu grantowego Równać szanse Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Na kolejnych godzinach lekcyjnych planowany jest Festiwal Teatralny dla gimnazjum.

Serdecznie zapraszamy.

Magdalena Nakielska- koordynator projektu

Joanna Hulanicka- organizator FF

Sukcesy uczniów w ogólnopolskim konkursie z chemii – Albus 2014

12 maja 2014 roku wśród uczniów gimnazjum przeprowadzony został ogólnopolski konkurs z chemii „Albus 2014″. Wzięło w nim udział 16 uczniów naszej szkoły. Zestaw konkursowy był testem jednokrotnego wyboru i składał się z 26 zadań. Arkusz z chemii rozwiązywało 1145 uczniów w całym kraju. Grupa gimnazjalistów może pochwalić się znaczącymi sukcesami.

Serdecznie dziękujemy za obecność z nami podczas VI Festynu Rodzinnego i Dnia Dziecka

Dzięki organizacji festynu i wielkiemu zaangażowaniu uczniów, rodziców i pracowników szkoły placówka wzbogaciła się o pomoce dydaktyczne o wartości 4161,40 gr.

Wszystkim darczyńcom, gościom, tym którzy w jakikolwiek sposób nas wsparli dziękujemy i zapraszamy za rok.

Pozdrawiam serdecznie. Sylwia Owsińska

Dwóch mistrzów w Powiatowym Konkursie Matematycznym „Mistrz Rachunku”

23 maja 2014r w Szkole Podstawowej nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny „Mistrz Rachunku”. W konkursie brali udział uczniowie z dwunastu szkół z powiatu nowodworskiego. Uczniowie naszej szkoły zajęli pierwsze miejsce w dwóch kategoriach wiekowych:  Paweł Jachimczyk został mistrzem rachunku klasy czwartej, Piotr Siemaszko – mistrz rachunku klasy szóstej.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.