Platforma nauczania OnLine

   1% podatku dla szkoły w Sztutowie - KRS 0000 564 708, cel szczegółowy ID 000137   
 

Sukcesy uczniów

NAJWIĘKSZE SUKCESY UCZNIÓW I SZKOŁY W ROKU SZKOLNYM 2020/2021 

Zaangażowanie nauczycieli i uczniów zaowocowało udziałem w licznych konkursach: prowadzonych w systemie zdalnym i stacjonarnym oraz sukcesami w konkursach wiedzy. Zawody sportowe odbywały się przede wszystkim w ujęciu szkolnym oraz indywidualnym. Szkoła nie mogła i nie uczestniczyła w turniejach drużynowych. Nauczyciele byli organizatorami konkursów szkolnych, przygotowywali uczniów do konkursów międzyszkolnych, rejonowych i wojewódzkich.

Szczegółowo sukcesy uczniów przestawiono w tabeli poniżej:

WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE ORGANIZOWANE
PRZEZ POMORSKIEGO KURATORA OŚWIATY

Nazwa konkursu Imię i nazwisko ucznia zakwalifikowanego do etapu rejonowego Imię i nazwisko nauczyciela opiekuna
Informatyka Krzysztof Jachimczyk Uczniowi zabrakło 1 punktu do udziału w finale wojewódzkim Jagoda Majos- Dalecka
Język angielski Jakub Kupiecki Tytuł finalisty po etapie wojewódzkim Gabriela Maszke

 

SUKCESY– KONKURSY WIEDZY

Nazwa konkursu

Imię i nazwisko opiekuna

Osiągnięcia/uwagi
Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych „Świetlik” 

Konkurs organizowany w trybie stacjonarnym w szkole

Barbara Ranoszek Laureat, nagroda główna (100%): Michalina Marzec, Emilia Więsyk
Laureat nagroda: Maja Zimmermann, Pola Kocuper, Zuzanna Woycicka
Wyróżnienie: Igor Derencz, Jaśmina Derkowska, Filip Gacoń, Damian Nowak, Nicolas Staniszewski
Mariola Terendy Laureat, nagroda główna (100%): Małgorzata Jaworska, Natalia Kamionka
Laureat, nagroda: Olimpia Gemza, Adrianna Kentzer, Julia Moryto
Wyróżnienie: Maja Zygarowska
Anna Fic Wyróżnienie - Inka Stefańska
Elena Madej Laureat, nagroda: Oliwia Kowalczyk
Mariola Terendy Wyróżnienie: Helena Żelazińska
Konkurs – „Jestem Integralną częścią przyrody” klasy V-VII SP: Jan Wilkanowski I miejsce w etapie powiatowym: Zuzanna Suska
V miejsce w etapie powiatowym:
Marcel Włoczkowski
Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski Jan Wilkanowski Awans drużyny do finału powiatowego i II miejsce w finale powiatowym:
Oliwia Zbróg,
Zofia Czubińska,
Zuzanna Suska
Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny  
 
Mariola Terendy
Anna Fic
Elena Madej
Dagmara Olszewska
Kinga Rutkowska
Nagrody książkowe od organizatora konkursu za wysoki wynik w szkole:
Julia Moryto
Maria Szala
Kryspin Szczyglewski
Wojciech Puszewicz
Wojciech Kamiński
Ogólnopolski Konkurs „Wielki Maraton Czytelniczy”  
Anna Fic
Mariola Terendy
Mariola Terendy
 
Barbara Ranoszek
Elena Madej
Anna Fic
 
 
 
Kamila Kupiecka
 
Kamila Kupiecka
Laureaci w kat klasy II-III:
Maria Szala, Inka Stefańska
Małgorzata Jaworska, Natalia Kamionka, Adrianna Kenzer, Aleksandra Rymkiewicz
Finaliści:
Marcel Skiba, Julia Moryto
Katarzyna Góra, Michalina Marzec,
Nicolas Staniszewski,
Oliwia Kowalczyk, Nikola Nowak, Katarzyna Wojewoda,
Wyróżnienie w kat klas I-VI:
Helena Żelazińska
Laureat w kategorii klas VII- VIII:
Zuzanna Suska

 

SUKCESY – KONKURSY ARTYSTYCZNE

Nazwa konkursu

Imię i nazwisko opiekuna

Osiągnięcia/uwagi
XII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Bezpiecznie na wsi mamy- od 30 lat wypadkom zapobiegamy” Barbara Ranoszek Wyróżnienie: Emilia Wiesyk
Mariola Terendy Wyróżnienie: Leon Stępak
Beata Falgowska
 
Beata Falgowska
 
 
Anna Fic
Elena Madej
I miejsce w finale wojewódzkim: Damian Szyszka
III miejsce w finale wojewódzkim:
Malwina Grzybowska
Wyróżnienia:
Oskar Knap
Igor Manijak
Powiatowy konkurs plastyczny: „Rodzina zastępcza- bezpieczny dom” - II miejsce w kat. klas I-III
Mikołaj Czubiński
II miejsce w kat. klas IV-VIII

Zofia Czubińska

 

NAGRODY WÓJTA GMINY SZTUTOWO

10 najlepszych uczniów uzyskało Nagrodę Wójta Gminy Sztutowo.

Oto ich wykaz:

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

Średnia ocen

Ocena z zachowania

Osiągnięcia

1 Jakub Kupiecki 5,5 wzorowe Finalista etapu wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego organizowanego przez Pomorskiego Kuratora Oświaty (uzyskał 74%).
2 Natalia Reszczyńska 5,79 wzorowe Udział i dobry wynik w szkole w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny 2021”.
3 Zuzanna Suska 5,86 wzorowa
  • Laureat w ogólnopolskim konkursie- „Wielki Maraton Czytelniczy”,
  • Powiatowy Konkurs Ekologiczny- „Jestem Integralną częścią przyrody” – I miejsce,
  • Konkurs Powiatowy „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” – II miejsce,
  • Udział i dobry wynik w szkole w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny 2021”,
  • Otylia Swim Cup Toruń 2021:
    - 2 miejsce na 100m stylem klasycznym,
    - 7 miejsce na 100m stylem dowolnym,
  • Młodzieżowa Liga Województwa Pomorskiego Runda II: następujące miejsca:
    - 7 miejsce na 100m stylem klasycznym,
    - 11 miejsce na 100m stylem dowolnym,
    - 12 miejsce na 100m stylem zmiennym,
  • Bałtyckie Nadzieje Olimpijskie, następujące miejsca:
    - 3 miejsce na 100m stylem dowolnym,
    - 4 miejsce na 200m stylem zmiennym,
  • XVII Wiosenne Międzynarodowe Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Giżycka, następujące miejsca:
    - 6 miejsce na 200m stylem dowolnym,
    - 7 miejsce na 200m stylem klasycznym,
    - 10 miejsce na 50m stylem dowolnym,
    - 12 miejsce na 100m stylem dowolnym,
  • Młodzieżowa Liga Województwa Pomorskiego Juniorów i Młodzieżowców. Zajęła w nich wysoką 12 lokatę w klasyfikacji generalnej i pobiła dwa rekordy życiowe,
  • Otwarte Zawody Pływackie o Puchar Północnego Mazowsza w Mławie, w których ustanowiła trzy rekordy życiowe na dystansach:
    - 100 metrów stylem dowolnym,
    - 50 metrów stylem motylkowym,
    - 50 metrów stylem klasycznym,
  • Otylia Swim Cup w Gdańsku, w których uzyskała następujące wyniki:
    - III miejsce na 100 m. stylem dowolnym,
    - VI miejsce na 50 metrów stylem motylkowym.
  • 4 Marlena Wiśniewska 5,93 wzorowe
  • Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Recytujemy poezję Krzysztofa Kamila Baczyńskiego” – udział,
  • Powiatowy Konkurs Recytatorski „Żuławy- moja mała ojczyzna” – wyniki będą opublikowane 24 czerwca,
  • Udział i dobry wynik w szkole w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny 2021”.
  • 5 Karolina Puszczewicz 5,64 wzorowe
  • Ogólnopolski Festiwal Białobrzeski Winter E- Dance:
  • Duet 13- 14 lat, Hip- Hop- I miejsce,
  • Formacje 12- 15 lat, Hip- Hop- III miejsce,
  • Agencja Artystyczna Sebi Sebastian Białobrzeski:
  • Duet 13- 14 lat, Hip- Hop- I miejsce.
  • 6 Zofia Czubińska 5,85 wzorowe
  • Konkurs Ekologiczny- „Jestem Integralną częścią przyrody”- wyróżnienie,
  • Konkurs Powiatowy „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”- II miejsce,
  • Powiatowy Konkurs Plastyczny „Rodzina zastępcza- bezpieczny dom”- II miejsce,
  • Udział i dobry wynik w szkole w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny 2021”.
  • 7 Oliwia Zbróg 6,00 wzorowe
  • Konkurs Powiatowy „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”- II miejsce,
  • Udział i dobry wynik w szkole w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny 2021”
  • 8 Mikołaj Juśko 5,00 wzorowe
  • OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ KARATE WKF YAMABUSHI CUP w ŚWIECIU – III miejsce w konkurencji KUMITE INDYWIDUALNE CHŁOPCÓW – 40kg,
  • OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ KARATE WKF SOLNO CUP – udział
  • MIKOLAJKOWY TURNIEJ MIĘDZYKLUBOWY – w SWAROŻYNIE:
    - I miejsce tor przeszkód chłopcy 12 lat,
    - III miejsce KUMITE INDYWIDUALNE CHŁOPCY 12 lat  i więcej,
  • Międzynarodowy Turniej Mazowieckiego Cup Central Poland Open WKF, 06.06.2021 – 7 miejsce KUMITE 12-13 lat – do 45 kg.
  • ______________________________________________________________________________

    NAJWIĘKSZE SUKCESY UCZNIÓW I SZKOŁY W ROKU SZKOLNYM 2019/2020 

    Zaangażowanie nauczycieli i uczniów zaowocowało udziałem w licznych konkursach oraz sukcesami  w konkursach wiedzy i zawodach sportowych. Nauczyciele byli organizatorami konkursów szkolnych, przygotowywali uczniów do konkursów międzyszkolnych, rejonowych i wojewódzkich.

    Rok 2019/2020 upłynął pod znakiem edukacji zdalnej. Konkursy organizowane w I półroczu nie były kontynuowane w II, odwołano wiele konkursów zaplanowanych w marcu, kwietniu i maju. Część konkursów naukowych zrealizowano zdalne, jednakże zdecydowana większość po prostu nie odbyła się.

    Szczegółowo sukcesy uczniów przestawiono w tabeli poniżej:

    WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE ORGANIZOWANE
    PRZEZ POMORSKIEGO KURATORA OŚWIATY

    Nazwa konkursu Imię i nazwisko ucznia zakwalifikowanego do etapu rejonowego Imię i nazwisko
    nauczyciela opiekuna
    Informatyka Krzysztof Jachimczyk
    Tymoteusz Jackowski
    Jagoda Majos-Dalecka

     

    SUKCESY- KONKURSY WIEDZY – I PÓŁROCZE

    Nazwa konkursu

    Imię i nazwisko opiekuna

    Osiągnięcia/uwagi
    VIII Ogólnopolski Turniej Maszyn Wiatrowych Dagmara Olszewska Martyna Kowalik – II miejsce w klasyfikacji generalnej w eliminacjach regionalnych
    Konkurs – „Jestem Integralną częścią przyrody” klasy V-VII SP: Jan Wilkanowski Zuzanna Suska – I miejsce w etapie powiatowym
    Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski Jan Wilkanowski II miejsce w finale powiatowym
    „Każdy przybył  z jakiegoś miejsca.
    Droga ku niepodległości pierwszych osadników na Pomorzu”
    Ewelina Podolska Piotr Rentflejsz – tytuł laureata

     

    SUKCESY – KONKURSY SPORTOWE – I PÓŁROCZE

    Nazwa konkursu

    Imię i nazwisko opiekuna

    Osiągnięcia/uwagi
    Powiatowe Igrzyska Dzieci w Dwa Ognie Dziewcząt Marzena Pipała II miejsce
    Powiatowe Igrzyska Dzieci w Dwa Ognie Chłopców Jan Wilkanowski II miejsce
    Mistrzostwa Powiatu  w Unihokeju Chłopców IV-VI Piotr Ranoszek II miejsce
    Mistrzostwa Powiatu  w Unihokeju Chłopców VII-VIII Piotr RanoszekJan Wilkanowski II miejsce
    Mistrzostwa Powiatu  w Unihokeju Dziewcząt Marzena Pipała
    Magdalena Wilkanowska
    II miejsce
    Mistrzostwa Powiatu  w Tenisie Stołowym Chłopców VII-VIII Piotr Ranoszek II miejsce

     

    SUKCESY – KONKURSY SPORTOWE – I PÓŁROCZE

    IV Otwarte Zawody Gminy Stegna w Pływaniu

    Kategoria

    Osiągnięcia

    Chłopcy – rocznik 2012 – dystans – 25m Leon Stępak – 3 miejsce
    Dziewczęta – rocznik 2012 – dystans – 25m Natalia Kamionka – 2 miejsce
    Aleksandra Rymkiewicz – 3 miejsce
    Dziewczęta – rocznik 2011 – dystans – 25m Zuzanna Gaura – 3 miejsce
    Dziewczęta – rocznik 2010 – dystans – 25m Maja Tartakowska – 1 miejsce
    Wanessa Samsel – 2 miejsce
    Dziewczęta – rocznik 2007 – dystans – 50m Zuzanna Suska – 1 miejsce
    Chłopcy – rocznik 2006 – dystans – 50m Łukasz Mroz – 2 miejsce

     

    SUKCESY – INNE KONKURSY – I PÓŁROCZE

    Nazwa konkursu

    Imię i nazwisko opiekuna

    Osiągnięcia/uwagi
    IV Powiatowy Turniej Warcabowy Nauczyciele świetlicy szkolnej Igor Manijak – III miejsce
    Damian Szyszka – IV miejsce

     

    SUKCESY – II PÓŁROCZE

    Nauczyciel Konkurs/ osiągnięcia
    Renata Afeltowicz Akcja ”Kartka dla Powstańca”, „Żonkile”
    Małgorzata Błaszak Oliwia Król – tytuł Eksperta Ortografii w ogólnopolskim teście ortograficznym
    Ogólnopolski Konkurs Zuch – laureaci: Oliwia Król, Szymon Jarocki
    Anna Fic Ogólnopolski Konkurs Zuch: laureaci: Inka Stefańska II miejsce, Maria Szala II miejsce, Julia Grudkowska XIII miejsce
    Joanna Hulanicka Konkurs Recytatorski „Żuławy – moja mała ojczyzna” Bożena Symula  II miejsce, Blanka Snopek I miejsce, Marcel Włoczkowski III miejsce
    Kamila Kupiecka Międzynarodowy Konkurs Czytelniczy Maraton Czytelniczy – finalista Zuzanna Suska
    Edyta Maćkowska Ogólnopolski Konkurs Zuch – Kornelia Iwaniak VI miejsce
    Ogólnopolski Konkurs Ortograficzny – Martyna Dziuba XVIII miejsce, Wojewódzki konkurs „Mój Region” – Maja Tartakowska  wyróżnienie
    Barbara Ranoszek Ogólnopolski Konkurs Zuch- I miejsce Maja Zimmerman, XI miejsce Nicolas Staniszewski, Wojewódzki etap Ogólnopolskiego Konkursu „Bezpiecznie na wsi – nie ryzykujesz gdy zwierzęta szanujesz”, wyróżnienie Emilia Więsyk
    Piotr Ranoszek Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej III miejsce
    Mistrzostwa Powiatu w  Mini Piłce Ręcznej II miejsce
    Mariola Terendy Ogólnopolski Konkurs Zuch- I miejsce : Natalia Kamionka, Julia Moryto, Marcel Skiba, Nikodem Niziałek, IV miejsce Oliwia Gemza, VI miejsce Małgorzata Jaworska, VII miejsce Nela Pruchniewska
    Wojewódzki etap Ogólnopolskiego Konkursu „Bezpiecznie na wsi – nie ryzykujesz gdy zwierzęta szanujesz” - wyróżnienie Leon Stępak
    Magdalena Wilkanowska Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej (dziewczęta młodsze) I miejsce
    Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej (dziewczęta starsze ) I miejsce
    Mistrzostwa Powiatu w Piłce Koszykówce (dziewczęta starsze ) awans do półfinału wojewódzkiego
    Półfinały wojewódzkie w Piłce Ręcznej (dziewczęta młodsze) II miejsce

     

    Wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur 2020
    dla Szkoły Podstawowej
    im. Pamięci Ofiar Stutthofu w Sztutowie

    Wyniki dla kategorii: Żaczek
    Imię i nazwisko Imię i nazwisko nauczyciela opiekuna Uwagi/ wynik
    Maria Szala Anna Fic bardzo dobry
    Tymoteusz Zieliński Elena Madej wyróżniony
    Feliks Piórko Anna Fic wyróżniony
    Zuzanna Gaura Elena Madej wyróżniony
    Maciej Manijak Elena Madej wyróżniony

     

    Wyniki dla kategorii: Beniamin
    Marcel Obara Dagmara Olszewska wyróżniony
    Oliwia Zbróg Dagmara Olszewska wyróżniony

     

    Wyniki dla kategorii: Beniamin
    Wojciech Kamiński Kinga Rutkowska bardzo dobry
    Krzysztof Jachimczyk Kinga Rutkowska wyróżniony

     

    NAGRODY WÓJTA GMINY SZTUTOWO

    11 uczniów, którzy osiągnęli największe sukcesy naukowe i sportowe uzyskało Nagrodę Wójta Gminy Sztutowo.

    Oto ich wykaz:

    Lp.

    Imię i nazwisko ucznia klasa

    Średnia ocen

    Ocena z zachowania

    Osiągnięcia

    Klasy VIII Szkoły Podstawowej

    1. Julia Obara 5,55 wzorowe
  • I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Koszykówce – Igrzyska Młodzieży 2019/20,
  • I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Ręcznej – Igrzyska Młodzieży 2019/20,
  • II miejsce w konkursie międzyszkolnym  z okazji Dnia Ziemi  „Rodzina dla Ziemi”,
  • 2. Banach Zofia  5,38 wzorowe
  • I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Koszykówce – Igrzyska Młodzieży- 2019/20,
  • I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Ręczne – Igrzyska Młodzieży– 2019/20,
  • 3. Banach Zuzanna 5,33 wzorowe
  • I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Koszykówce – Igrzyska Młodzieży – 2019/20,
  • I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Ręcznej – Igrzyska Młodzieży – 2019/20,
  • 4. Grudkowska Małgorzata  5,33 wzorowe
  • I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Koszykówce – Igrzyska Młodzieży – 2019/20,
  • I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Ręcznej – Igrzyska Młodzieży – 2019/20,
  • 5. Paulina Parzątka-Lipińska 5,22 wzorowe
  • I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Koszykówce – Igrzyska Młodzieży 2019/20,
  • I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Ręcznej – Igrzyska Młodzieży 2019/20,
  • II miejsce w finale powiatowym konkursu „Poznajmy Parki Krajobrazowe Polski”.
  • 6. Kowalik Martyna  5,11    wzorowe
  • Finalista VII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych (fizyka),
  • I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Koszykówce – Igrzyska Młodzieży – 2019/20,
  • I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Ręcznej – Igrzyska Młodzieży – 2019/20,
  • 7. Jackowski Tymoteusz 5,00 wzorowe
  • I miejsce za Projekt badawczy i II miejsce za najlepszą pracę robota First lego League w ogólnopolskim konkursie z robotyki,
  • I i II miejsce w konkursach z robotyki: Międzynarodowym Konkursie Sumo Challenge Humanoid Sumo oraz Humanoid Sprint,
  • II miejsce w finale powiatowym konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”,
  • II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w unihokeju,
  • Klasy VI Szkoły Podstawowej

    8. Zuzanna Suska – VIC 6,00 wzorowe
  • I miejsce w IX Edycji powiatowego konkursu „Jestem integralną częścią przyrody”,
  • II miejsce w finale powiatowym konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”,
  • Finalistka Międzynarodowego Wielkiego Maratonu Czytelniczego,
  • I miejsce w IV Otwartych Mistrzostwach Gminy Stegna w Pływaniu,
  • IV Elbląska Jesień Pływacka z okazji 1 – lecia UKP Jedynka: III miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym, III miejsce na dystansie 50 m stylem motylkowym, V miejsce na dystansie 100 m stylem dowolnym,
  • IV miejsce w IV Ogólnopolskim Mitingu Pływackim Lipno 2019 na dystansie 100 m stylem dowolnym i VII miejsce na dystansie 100 m stylem zmiennym,
  • Ogólnopolskie Zawody Pływackie Kaszuby-Swim: V miejsce 100 m stylem dowolnym, V miejsce 100 m stylem zmiennym,
  • Liga Województwa Pomorskiego Młodzików- I runda w Chojnicach: VI miejsce na dystansie 100 m stylem klasycznym i XI miejsce na dystansie 100 m stylem motylkowym,
  • Ogólnopolskie Zawody Pływackie Dzieci i Młodzieży MEYN w Lęborku: VII miejsce na dystansie 100 m stylem dowolnym i XI miejsce na dystansie 100 m stylem zmiennym,
  • Wyróżnienie w konkursie plastycznym Neli Małej Reporterki „Moja przyjaźń z orką”.
  • 9. Maria Jackowska – VIB 5,46 wzorowe
  • II miejsce w Konkursie „Każdy przybył z jakiegoś miejsca” za pracę literacką „Wojenne Szczęście”,
  • II miejsce w Mistrzostwach Powiatu  w Unihokeju,
  • I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Ręcznej,
  • II miejsce w Półfinale Wojewódzkim w Piłce Ręcznej,
  • 10. Paulina Owsińska – VIB 5,15 wzorowe
  • II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Unihokeju,
  • I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Ręcznej,
  • II miejsce w Półfinale Wojewódzkim w Piłce Ręcznej,
  • I miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Dance OFF 2019,
  • II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie KIDS CAN DANCE, kategoria Inne Formy Tańca,  duety,
  • dwa III miejsca w II Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Artystycznych „Moc Tańca” w kategorii Inne Formy Tańca- duety oraz formacje.
  • Klasy V Szkoły Podstawowej

    11. Zofia Czubińska – VB 5,83 wzorowe
  • I miejsce w Konkursie „Każdy przybył z jakiegoś miejsca” za film „Moi dziadkowie osadnicy”,
  • I miejsce w konkursie z okazji Dnia Ziemi pt. „Rodzina dla Ziemi”.
  •  

    ______________________________________________________________________________

    NAJWIĘKSZE SUKCESY UCZNIÓW I SZKOŁY W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

    Zaangażowanie nauczycieli i uczniów zaowocowało udziałem w licznych konkursach oraz sukcesami w konkursach wiedzy i zawodach sportowych. Nauczyciele byli organizatorami konkursów szkolnych, przygotowywali uczniów do konkursów międzyszkolnych, rejonowych i wojewódzkich.

    Rok 2019 upłynął pod znakiem bardzo dużych osiągnięć naukowych uczniów. Najważniejsze są konkursy organizowane przez Pomorskiego Kuratora Oświaty. Tytuł laureata z historii uzyskał Julian Szczepkowski, a tytuły finalisty z geografii – ponownie Julian Szczepkowski, z języka angielskiego Błażej Gapski, z biologii – Patrycja Zielińska i z informatyki – Maksymilian Kamiński. Uczniów przygotowywały odpowiednio: Urszula Wincek, Magdalena Nakielska, Magdalena Urbańska, Jan Wilkanowski i Jagoda Majos- Dalecka.

    Największe indywidualne sukcesy sportowe odnosiło dwoje uczniów. Pierwszy z nich- Jan Milarski zajął m.in.: I miejsce w Pucharze Polski Snowkite w kategorii „Narty młodzik open” 2019; I miejsce w Amatorskim Pucharze Polski Surf to Fly Snowkite Tourk 2018; I miejsce Surf to Fly International Kiteboarding 2018 Moldavia Cup. Niezwykłe osiągnięcia sportowe były także udziałem Zuzanny Suskiej, która oprócz pasji pływackich uzyskała po raz kolejny najwyższą średnią w szkole – 6,00, a ponadto zdobyła: IV miejsce w Międzynarodowych Zawodach Pływackich w Nordhorn w Niemczech w konkurencji 200 m stylem dowolnym; I miejsce w Mistrzostwach Polski Amatorów Family Cup w Pływaniu w Sopocie na dystansie 25 m stylem dowolnym i IV miejsce stylem zmiennym; III miejsce w zawodach Pływackie Bałtyckie Nadzieje Olimpijskie na dystansie 50 m stylem dowolnym; V miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach w Ratownictwie Wodnym; w ramach XIII Elbląskiej Wiosny Pływackiej: III miejsce na dystansie 50 m stylem grzbietowym, IV miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym, VII miejsce na dystansie 50 m stylem motylkowym. Uczniów w rozwoju pasji i zainteresowań wspierali przede wszystkim rodzice. Szkoła mogła jedynie wspierać organizacyjnie i stwarzać warunki do pracy pozalekcyjnej.

    Mijający rok 2019 zapisał się sukcesami sportowymi w piłce ręcznej. Szkoła była organizatorem finałów powiatowych Turniejów Całe Pomorze Gra w Piłkę Ręczną. Uzyskaliśmy dofinansowanie Starosty Nowodworskiego na organizację tych imprez sportowych i cieszyły się one dużym zainteresowaniem szkół powiatu, bowiem uczestniczyło w nich po 4-5 drużyn z powiatu. Swój udział w tych sukcesach mieli nauczyciele wychowania fizycznego – Magdalena Wilkanowska, Piotr Ranoszek, Jan Wilkanowski i Marzena Pipała.

    Największe osiągnięcia artystyczne były udziałem uczniów z klas pierwszych. Maria Szala wygrała finał wojewódzki konkursu plastycznego „Uczę się bezpieczeństwa”. Stefan Banach zdobył w nim wyróżnienie. W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Bezpiecznie na wsi” wyróżnienie w finale wojewódzkim „wymalowali” sobie Oliwia Kowalczyk i Maciej Manijak. Dzieci były przygotowywane odpowiednio przez: Annę Fic i Elenę Madej.

    Szczegółowo sukcesy uczniów przestawiono w tabeli poniżej:

    WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE ORGANIZOWANE PRZEZ POMORSKIEGO KURATORA OŚWIATY –

    SZKOŁA PODSTAWOWA

    Nazwa konkursu

    Imię i nazwisko ucznia zakwalifikowanego do etapu rejonowego Osiągnięcia w finale wojewódzkim Imię i nazwisko nauczyciela opiekuna
    Historia Julian Szczepkowski Laureat Urszula Wincek
    Geografia Julian Szczepkowski Finalista Magdalena Nakielska
    Język angielski Błażej Gapski Finalista Magdalena Urbańska
    Biologia Patrycja Zielińska Finalista Jan Wilkanowski
    Informatyka Maksymilian Kamiński Finalista Jagoda Majos- Dalecka

     

    SUKCESY – KONKURSY WIEDZY – SZKOŁA PODSTAWOWA – KLASY I- III – I ETAP EDUKACYJNY

    Lp Nazwa konkursu Imię i nazwisko opiekuna Osiągnięcia/uwagi
    1 Ogólnopolski Konkurs Ortograficzny Anna Fic Małgorzata Błaszak Mariola Terendy Oliwia Król- X miejsce, Helena Żelazińska- XI miejsce Dominik Majcher- IX miejsce Hubert Gajewski- XIII miejsce Zuzanna Kibort- XIV miejsce
    2 Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur” Małgorzata Błaszak Mariola Terendy Helena Żelazińska- wyróżnienie Gabriela Stasiorowska- wyróżnienie
    3 Ogólnopolski Konkurs „Zuch” Małgorzata Błaszak   Anna Fic     Edyta Maćkowska Mariola Terendy Oliwia Król- laureat Helena Żelazińska– laureat Maria Szala– laureat- IX miejsce Inka Stefańska– laureat- I miejsce Artur Kopytek– laureat- XIV miejsce Kornelia Iwaniak– XIV miejsce Dominik Majcher- laureat
    4 Ogólnopolski Konkurs Przyrodniczy „Świetlik” Anna Fic Małgorzata Błaszak Mariola Terendy Maria Szala– laureat– nagroda główna Helena Żelazińska- wyróżnienie Oskar Gemza– wyróżnienie Hubert Gajewski- wyróżnienie
    5 Ogólnopolski Wielki Maraton Czytelniczy „Spotkacie nowych przyjaciół” Małgorzata Błaszak Edyt Maćkowska       Mariola Terendy Helena Żelazińska- laureat Oliwia Król– laureat Adam Reszczyński- laureat Maja Tartakowska– laureat Patrycja Bąk– finalista Laureaci: Dominik Majcher Blanka Snopek, Hubert Gajewski, Gabriela Stasiorowska, Zuzanna Kibort

     

    SUKCESY – KONKURSY WIEDZY – SZKOŁA PODSTAWOWA – KLASY IV- VII – II ETAP EDUKACYJNY

    Lp Nazwa konkursu Imię i nazwisko opiekuna Osiągnięcia/uwagi
    1 Ogólnopolski Wielki Maraton Czytelniczy „Spotkacie nowych przyjaciół” Kamila Kupiecka Wyróżnienie – Zuzanna Suska
    2 Konkurs powiatowy – „Jestem Integralną częścią przyrody” Jan Wilkanowski Zuzanna Suska- II miejsce Tymoteusz Jackowski- III miejsce
    3 Powiatowy Konkurs „Chemia w zadaniach” Kinga Rutkowska awans do etapu powiatowego: Julian Szczepkowski
    4 Ogólnopolski Konkurs Multitest z chemii Kinga Rutkowska Julian Szczepkowski– dyplom laureata- X miejsce
    5 Ogólnopolski Test Ortograficzny Renata Afeltowicz Julian Szczepkowski– dyplom laureata- XIII miejsce
    6 Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur” Iwona Błońska Dagmara Olszewska Julia Obara – wyróżnienie Wojciech Puszczewicz- wyróżnienie
    7 Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Archimedes Plus Gabriela Maszke Jakub Kupiecki– laureat II stopnia
    8 Ogólnopolski Konkurs Galileo z języka polskiego Joanna Hulanicka       Karolina Wołodko- Samela         Kamila Kupiecka Maria Jackowska– laureat Wyróżnienia: Amelia Dzieciuch, Marlena Wiśniewska Martyna Hordyńska Oliwia Zbróg – dyplom laureata i nagroda książkowa Laureaci: Zofia Czubińska, Miłosz Kapica, Amelia Morawska Wyróżnienia: Gabriel Łosiński Weronika Mistygacz, Wyróżnienie– Aleksandra Sochaczewska
    9 Powiatowy Konkurs Ekologiczny Jan Wilkanowski Patrycja Zielińska – III miejsce
    10 „Maratonix z głową” Jan Wilkanowski I miejsce drużyna w składzie: Patrycja Zielińska, Julian Szczepkowski, Maksymilian Kamiński
    11 Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Angielsko i Niemieckojęzycznych Magdalena Urbańska I miejsce: Maksymilian Kamiński Julin Szczepkowski, Błażej Gapski
    12 Ogólnopolski Konkurs Galileo z matematyki Monika Ziarkowska Maksymilian Kamiński– laureat- IX miejsce
    13 XIV Megaolimpiada Wiedzy z Matematyki i z Historii Monika Ziarkowska Urszula Wincek Maksymilian Kamiński– X miejsce w finale wojewódzkim Julian Szczepkowski– I miejsce w finale rejonowym

     

    SUKCESY – KONKURSY WIEDZY – GIMNAZJUM

    Lp Nazwa konkursu Imię i nazwisko opiekuna Osiągnięcia/uwagi
    1 Ogólnopolski Konkurs Multitest z chemii Kinga Rutkowska Maria Owsińska– dyplom laureata- VIII miejsce,
    4 Konkurs Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski Jan Wilkanowski III miejsce w finale powiatowym
    5 Ogólnopolski Konkurs Galileo z chemii Kinga Rutkowska Maria Owsińska- laureat- VII miejsce, Julian Szczepkowski- laureat- VIII miejsce,
    6 Pomorska Liga Zadaniowa z chemii „Zdolni z Pomorza” Kinga Rutkowska Maria Owsińska- laureat etapu powiatowego – II miejsce
    7 VI Powiatowy Konkurs „Chemia w zadaniach” Kinga Rutkowska Maria Owsińska- I miejsce
    8 XIV Megaopimpiada Wiedzy z chemii Kinga Rutkowska Maria Owsińska- tytuł finalisty IV miejsce w finale wojewódzkim
    9 Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur” Monika Ziarkowska Paweł Jachimczyk – wyróżnienie
    10 Ogólnopolski Konkurs Galileo z matematyki Monika Ziarkowska Maksymilian Kamiński- laureat- IX miejsce Maria Owsińska- XV miejsce- wyróżnienie
    11 XIV Megaopimpiada Wiedzy z matematyki – finał wojewódzki Monika Ziarkowska Maksymilian Kamiński- X miejsce Maria Owsińska- VII miejsce Paweł Jachimczyk- VIII miejsce

     

    SUKCESY – KONKURSY ARTYSTYCZNE– SZKOŁA PODSTAWOWA

    Lp Nazwa konkursu Imię i nazwisko opiekuna Osiągnięcia/uwagi
    1 Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Uczę się bezpieczeństwa” Anna Fic Maria Szala– laureat– nagroda główna Stefan Banach – wyróżnienie
    2 Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Bezpiecznie na wsi” Elena Madej Wyróżnienie w finale wojewódzkim– Oliwia Kowalczyk i Maciej Manijak

     

    SUKCESY –ZAWODY SPORTOWE– SZKOŁA PODSTAWOWA i GIMNAZJUM

    Lp Nazwa konkursu Imię i nazwisko opiekuna Osiągnięcia/uwagi
    1 Półfinał Wojewódzki w Piłce Ręcznej Dziewcząt (klasy VII VIII I GIMNAZJUM) Magdalena Wilkanowska III miejsce
    2 Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Dziewcząt (klasy VII VIII I GIMNAZJUM) Magdalena Wilkanowska I miejsce
    3 Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce (klasy VII VIII i GIMNAZJUM) Piotr Ranoszek I miejsce w pchnięciu kulą
    4 Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym Chłopców (klasa V, VI) Marzena Pipała II miejsce
    5 Mistrzostwa Powiatu w Mini Piłce Ręcznej Chłopców (klasa V, VI) Marzena Pipała Piotr Ranoszek II miejsce
    6 Mistrzostwa Powiatu w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt (klasa V, VI) Marzena Pipała Piotr Ranoszek II miejsce
    7 Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Chłopców (klasa V, VI) Marzena Pipała Piotr Ranoszek II miejsce
    8 Mistrzostwa Powiatu w Koszykówce Dziewcząt (klasy VII VIII i GIMNAZJUM) Magdalena Wilkanowska II miejsce
    9 Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce (klasa V, VI) Magdalena Wilkanowska III miejsce w pchnięciu kulą III miejsce w biegu na 100m
    10 Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców (klasy VII VIII I GIMNAZJUM) Piotr Ranoszek III miejsce
    11 Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju Chłopców Piotr Ranoszek III miejsce