Debata oksfordzka na temat „Czy podręcznik i ławka szkolna przetrwają próbę czasu?”

Dnia 1 lutego b.r. odbyła się gimnazjalna debata oksfordzka na temat „Czy podręcznik i ławka szkolna przetrwają próbę czasu?”. W debacie udział wzięli Pani Waleria Banasik – przewodnicząca Rady Gminy Sztutowo, Pani Zuzanna Kosiorek nauczyciel przyrody, uczennice Dominika Firyn (IIIB), Oliwia Banach, Agata Chwała (IA) – broniące tezy, że przetrwają oraz Pani Marzena Kozak – pracownica Filii Bibliotecznej w Kątach Rybackich, Pani Anna Bartnicka – pracownik administracji Zespołu Szkół w Sztutowie, Pan Marek Małecki nauczyciel matematyki, uczniowie: Aleksandra Bielińska (IB), Damian Krasowski (IIB) – przeciwnicy tezy.

Debatę prowadziła Pani Joanna Hulanicka a przygotowała Urszula Wincek. Uczniowie gimnazjum na początku debaty prawie jednogłośnie opowiedzieli się po stronie tezy, że podręczniki i ławka szkolna nie przetrwają próby czasu. W trakcie zawziętej dyskusji, publiczność zadawała liczne pytania i wyrażała swoje opinie. Uczestnicy debaty broniący tezy, że szkoła przetrwa w obecnym kształcie, przekonali więcej osób i tym samym zwyciężyli.

__________________________________________________________________________

GALERIA