WAKACJE

wakacje

Nagrody Wójta Gminy Sztutowo

Wójt Gminy  Sztutowo Stanisław Kochanowski  przyznał nagrody  10  najlepszym uczniom naszej szkoły. Nagrody otrzymali uczniowie, którzy poza wzorowym zachowaniem oraz średnią ocen powyżej 5,0 wykazali się osiągnięciami naukowymi.

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

26 czerwca w Zespole Szkół w Sztutowie nastąpiło uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III

24 czerwca pożegnaliśmy naszych trzecioklasistów. Wszyscy spotkali się w sali gimnastycznej, gdzie gimnazjalistów, nauczycieli i zaproszonych gości powitała dyrektor szkoły Sylwia Owsińska. Zgodnie z tradycją odbyło się przekazanie sztandaru szkolnego oraz władzy samorządowej młodszym kolegom. Po ślubowaniu uczniom zostały wręczone kopie świadectw a grupa uczniów najzdolniejszych oraz  zaangażowanych w życie społeczności szkolnej, została wyróżniona nagrodami książkowymi oraz sprzętem sportowym.

Zakończenie roku szkolnego klas VI

25 lipca odbyło się zakończenie roku szkolnego klas VI. Absolwenci przygotowali pożegnalny apel. Podczas uroczystości oficjalnie ślubowali Szkole godnie ją reprezentować. Po ślubowani  Damian Gałązka Karolina Szultk i Julia Podlas czyli nasz poczet sztandarowy przekazali  Sztandar Szkoły swoim młodszym kolegom Kacprowi Skrzekowi  Marii Owsińskiej i Klaudii Wichert.

Rok Matematyki na Pomorzu

Piszą o matematycznych wydarzeniach w naszej szkole. Zapraszamy do lektury i obejrzenia galerii zdjęć.

Matematyczny Dzień Wiosny, Matematyka w Terenie w Szkole w Sztutowie =>

Festiwal przebojów

W poniedziałek, 22.VI.2015 roku, korytarz obok świetlicy szkolnej rozbrzmiewał rytmami z okresu wczesnej młodości naszych dziadków, pradziadków i prapradziadków. Zaprezentowało się dziewiętnastu wykonawców z klas 1-4 szkoły podstawowej, przedstawiając 12 przebojów z tamtych lat. Pokonując tremę, wykonawcy wspaniale rozbawili publiczność wciągając ją do zabawy.

Święto Projektu Gimnazjalnego w Zespole Szkół w Sztutowie

W dniach 15-16.06.2015 r. w naszej szkole odbywało się święto Projektu Gimnazjalnego.

Z racji dużej ilości prezentacji i projektów musieliśmy podzielić je na dwie części: 15. 06. 2015 r. zaprezentowały się grupy teatralne i grupa fizyków, grupa P. Magdaleny Wilkanowskiej, dwie grupy P. Aleksandry Kamińskiej i grupa P. Jana Wilkanowskiego.

W dniu 16.06.2015 r. zaprezentowały się grupy P. Jagody Majo-Daleckiej, grupa P. Joanny Hulanickiej, dwie grupy P. Agnieszki Rugały, grupa p. M. Czarnogórskiej, g i grupa P. Marka Małeckiego.

Projekt gimnazjalny

Sukcesy naszych uczniów w ogólnopolskim konkursie z języka angielskiego Olimpiada Wiedzy Archimedes.Plus

10 kwietnia odbyła się XXV edycja konkursu Lingua.plus, w którym wzięło udział 35 uczniów z naszej szkoły. Test jednokrotnego wyboru składał się z 25 pytań, każde warte 4 punkty.

2 uczniów zostało laureatem IV stopnia uzyskując 84 punkty, są to Julia Dronżek i Julia Podlas, a Julek Szczepkowski uzyskał stopień laureata III stopnia uzyskując 88 punków.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w przyszłym roku szkolnym.

Ważny wybór. Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych niedługo się zakończy!

Drodzy trzecioklasiści!
Drogi Rodzicu trzecioklasisty!
(gdyż za dzieckiem zawsze stoi przejęty jego losem opiekun)

Nieuchronnie zbliża się czas, gdy ostatecznie będziecie wybierać dalszą ścieżkę edukacji.

Do 22 czerwca (poniedziałek) możecie składać dokumenty do szkół elbląskich. Pamiętajcie jednak o tym, że należy zalogować się w elektronicznym systemie rekrutacji i z niego wygenerować podanie, które należy zawieść do szkoły pierwszego wyboru.

Sukcesy uczniów z chemii w ogólnopolskim konkursie ALBUS 2015

8 maja 2015 roku wśród uczniów gimnazjum został przeprowadzony ogólnopolski konkurs z chemii „Albus 2015”. Wzięło w nim udział 13 uczniów z naszej szkoły (6 uczniów z klas I, 6 uczniów z klas II  i 1 uczeń z klasy III). Zestaw konkursowy był testem jednokrotnego wyboru i składał się z 26 zadań. Uczniowie rozwiązywali zadania o różnym stopniu trudności na poziomie klas I, II i III. Test z chemii rozwiązywało 1089 uczniów w całym kraju. Wśród uczniów, którzy mogą pochwalić się osiągnięciami są też uczniowie naszego gimnazjum.

Spotkanie z profesor Anną Izabelą Brzezińską w Sztutowie

9 czerwca w Sztutowie wykład dla dyrektorów, nauczycieli, rodziców, dziadków pt.: „Po co dzieciom dorośli i rówieśnicy wygłosiła profesor Anna Izabela Brzezińska [1].

Pani Profesor mówiła przede wszystkim o zmianie stylu życia dzieci i młodzieży, przedstawiła główne problemy okresu dzieciństwa i dorastania, wskazała na zmiany jakie nastąpiły w modelu wychowania dzieci. Bardzo szeroko omówiła  potrzebę zmian w formułowaniu i realizowaniu zadań wychowawczych szkoły. Cały wykład przeplatany był przykładami, wynikami badań. Pani Brzezińska nawiązała świetny kontakt ze słuchaczami, wspaniale wyczuwała ich potrzeby. To była prawdziwa, „edukacyjna” uczta.

„Wykorzystaj z nami potęgę wiatru”

Fundacja Strefa Mocy po raz kolejny podjęła się roli popularyzatora sportów latawcowych na Mierzei Wiślanej. W ramach projektu „Wykorzystaj z nami potęgę wiatru” członkowie fundacji spotkali się z uczniami szkoły w Sztutowie na zajęciach teoretycznych zachęcając do udziału w treningach pilotażu latawców powerkite. W projekcie udział wzięło ponad 30 uczestników – młodzież z gminy Sztutowo: głównie uczniowie klas 4-6 szk. podstawowej i 1 klasy gimnazjum, ale swoich sił z latawcami próbowały nawet siedmiolatki.

II diecezjalne forum szkolnych kół caritas w Kwidzynie

23.05.2015 r. wzięliśmy udział  II diecezjalnym forum szkolnych kół caritas w Kwidzynie. Przybyły na to spotkanie koła  z Elbląga, Morąga, Prabut, Kwidzyna, Iławy, nasze koło reprezentowało Sztutowo. Forum rozpoczęło się mszą św. w katedrze św. Jana Ewangelisty, której przewodniczył ks. bp. Józef Wysocki. Potem w amfiteatrze na placu Jana Pawła II śpiewaliśmy, tańczyliśmy, wystąpił zespół z Prabut „Protest”. Po zabawie nadszedł czas na prezentacje grup i charakterystykę ich działalności.

Podsumowanie akcji Pomagamy PAH – „Świat bez Głodu”

Zakończyła się akcja Samorządu Uczniowskiego SP – Pomagamy PAH – Świat bez Głodu. Zebraliśmy ponad 76 kg plastikowych nakrętek. Zysk ze sprzedaży w całości został przelany na konto Polskiej Akcji Humanitarnej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom wspierającym nasze działania i zachęcamy do zbierania nakrętek w przyszłym roku szkolnym.

Opiekun SU SP - Gabriela Maszke

Gdańsk jakiego nie znacie – konkurs fotograficzny

VI edycja Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego pod patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty zakończyła się sukcesem naszego nauczyciela. Celem konkursu była prezentacja gdańskich zakątków niezauważanych bądź zapomnianych, dzielenie się wrażeniami, spojrzeniem na otaczającą nas rzeczywistość, wrażliwością, inwencją twórczą, oryginalnością ujęcia tematu.

Zaproszenie dla rodziców przyszłych uczniów szkoły w Sztutowie

Serdecznie zapraszam rodziców dzieci, które od roku szkolnego 2015/2016 powinny realizować obowiązek szkolny w Szkole Podstawowej w Sztutowie, na spotkanie organizacyjne do naszej placówki w poniedziałek – 15 czerwca na godzinę 17.00.

Będą Państwo mogli poznać warunki rekrutacji, przyszłych nauczycieli – wychowawców klas pierwszych, poznać szkołę, porozmawiać z psychologiem szkolnym.

Serdecznie zapraszam i do zobaczenia -  Sylwia Owsińska

Zaproszenie na wykład „Po co dzieciom dorośli i rówieśnicy?”

Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców Sztutowa na wykład Pani profesor Anny Izabeli Brzezińskiej pt. „Po co dzieciom dorośli i rówieśnicy?” Spotkanie rozpocznie się w szkole w Sztutowie 9 czerwca o godzinie 15.00. Wykład adresowany jest do wszystkich, którzy mają kontakt z dziećmi i młodzieżą – rodziców, dziadków, nauczycieli.

Festyn Rodzinny i Dzień Dziecka w szkole w Sztutowie

30 maja gościliśmy w szkole w Sztutowie całe rodziny, których nie przestraszył, ani nas deszcz, ani wiatr.
Wszyscy uczniowie oraz pracownicy naszej szkoły zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie imprezy, a także w dobrą zabawę.

Puchar Najmłodszych w biegu na orientację

bieg_na_orientacje

Sukces Piotra Siemaszki w Powiatowym Konkursie Mitologicznym

Uczeń klasy I b gimnazjum Piotr Siemaszko zajął II miejsce w Powiatowym Konkursie Mitologicznym zorganizowanym przez ZS w Kmiecinie ( opiekun pracy ucznia- Joanna Hulanicka).

Uczestnicy rozwiązywali test dotyczący wybranych zagadnień mitologicznych.

Poza Piotrem w konkursie wzięli udział : Damian Stopiński, Paweł Jachimczyk i Marcel Buchta.

Zwycięzcy i uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Wiedeń zdobyty

19 maja 42 uczniów naszej szkoły wraz z 4 opiekunami  , sympatycznym pilotem, właścicielem Biura Podróży Time Tour Z Gdańska –panem Jackiem Wójcikiem i niezwykle przyjaznym kierowcą- panem Ryszardem udało się na wycieczkę, której  głównym celem było zwiedzenie Wiednia.  W tym pięknym mieście zobaczyliśmy  staromiejską obwodnicę miasta-Ring, Belweder, zimową rezydencję cesarską Hofburg, Starówkę z  pięknymi ulicami Kohlmarkt i Graben, gotycką Katedrę św. Szczepana, Dom Mozarta, letnią rezydencję cesarską Schoenbrunn. Dużą atrakcją był również dla nas przejazd metrem.

ZAPRASZAMY NA VII FESTYN RODZINNY I DZIEŃ DZIECKA

Serdecznie zapraszamy Wszystkich Rodziców, Dziadków i przyjaciół szkoły razem z dziećmi w każdym wieku na VII Festyn Rodzinny i Dzień Dziecka organizowany wspólnie przez szkołę w Sztutowie oraz Urząd Gminy.

festyn_rodzinny_2015

Festyn odbędzie się 30 maja – w sobotę w godzinach 12.00 – 16.00 przy szkolnym placu zabaw.

Szkolny Turniej Gry w Warcaby !

W maju w świetlicy  szkolnej  odbył się  Szkolny Turniej Gry w Warcaby dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej o tytuł: „Mistrza Gry  w  Warcaby”.  Do rozgrywek przystąpiło 61 uczniów z klas I-III Szkoły Podstawowej.