70. rocznica powstania szkoły w Sztutowie (1 lutego 1946 - 1 lutego 2016)
 

„Sztafeta pokoleń” – 70 lat polskich szkół w gminie Sztutowo – część artystyczna

W tej części chcieliśmy pokazać  różnorodne talenty naszych uczniów, dzięki którym szkoła jest rozpoznawalna w środowisku.

W konwencji wizytacji z Kuratorium pokazaliśmy to, co najlepsze.

A więc:

  • trudne początki nauczania w klasach najmłodszych – w rolę nauczyciela wcielił się Paweł, ale i uczennice miał genialne – dziewczynki z misiami i kokardami z klas II gimnazjum, odgrywały siebie sprzed kilku lat….,
  • lekcję historii prawie niemożliwą do zrealizowania przez postawę niefrasobliwych uczniów,
  • trudy nauczania, m.in. z  genialną sceną lekcji profesora Bladaczki, który miał wytłumaczyć i objaśnić uczniom, dlaczego Słowacki wzbudza miłość i zachwyt. Genialnie zagrano role i Pylaszczkiewicza i Gałkiewicza i wszystkich uczniów,
  • próbkę możliwości chóru szkolnego, który zaśpiewał pieśni „Jest taki kraj’ i „Jesteśmy stąd”,
  • występ taneczny i wokalny najmłodszych uczniów „Zuch marynarz”,
  • wspaniały pokaz gimnastyczny,
  • talenty językowe uczniów, którzy śpiewali w języku angielskim i niemieckim: „Underneath it all”,  „Touch the sky”, „Nie Genug” i fragment motywu przewodniego z Titanica.

Pochwaliliśmy się również naszymi absolwentami. Wzruszający był występ Aleksandry Tyburskiej w piosence „Pogoda na szczęście” oraz Pawła Górskiego z akompaniamentem Wiktorii Zientkiewicz w utworze  „Nie przerywajcie zabawy”.

Całość zwieńczył radosny występ 142 uczniów śpiewających i tańczących „Chocolade”.

Aktorzy spisali się wspaniale, dostarczyli wielu artystycznych wzruszeń, a przygotowali ich nauczyciele. Nad całością czuwała pani Joanna Hulanicka, a dodatkowe słowa uznania kieruję do:

  • Beaty Bobryk Barskiej – odpowiedzialnej za chór i solistów,
  • Magdaleny Wilkanowskiej za przygotowanie pokazu gimnastycznego,
  • Teresy Krasnodębskiej, Aleksandry Kamińskiej, Gabrieli Maszke i Anny Wierzbowskiej za opiekę nad solistami obcojęzycznymi,
  • Edyty Maćkowskiej i Małgorzaty Błaszak – za przygotowanie pokazu „Zucha marynarza” oraz wszystkich pozostałych nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej – Anny Fic, Eleny Madej, Marzeny Pipały, Wioletty Jaworskiej, Marioli Terendy za przygotowanie finałowego tańca,
  • Piotra Ranoszka za nagłośnienie całości uroczystości.

Sylwia Owsińska

__________________________________________________________________________

LISTA UCZNIÓW ZAANGAŻOWANYCH W PRZYGOTOWANIE PREZENTACJI OSIĄGNIĘĆ SZKOŁY – GRUPY TEATRALNE

  • PROWADZĄCY UROCZYSTOŚĆ:
    Dawid Kusik
    Maria Burczy
  • PRZEDSTAWIENIA JOANNY HULANICKIEJ:
    Adam Charliński
    Justyna Cholewa
    Marika Czyż
    Wiktoria Gaura
    Patrycja Grzegorek
    Jacek Inorowicz
    Radosław Kierepka
    Weronika Kuczma
    Dawid Kusik
    Weronika Kusik
    Szymon Łapiński
    Aleksandra Łopińska
    Paweł Madej
    Natalia Milewska
    Mikołaj Miniewicz
    Piotr Siemaszko
    Marcelina Wiśniewska
    Agata Zaborowska
    Weronika Zakrzewska
    Wiktoria Żugaj
  • WYSTĘP „ZUCH MARYNARZ”
    Jan Apanowicz
    Weronika Figura
    Wojciech Kamiński
    Bartosz Łaczyński
    Tomasz Niziałek
    Fabian Pacewicz
    Julia Radziwiłł
    Bartosz Siemaszko
    Zuzanna Stasiorowska
    Bożena Symula
    Kevin Urbański
    Marlena Wiśniewska
    Marcel Włoczkowski
    Kacper Zagłoba
    Rafał Osiejuk
    Jakub Przedpełski
    Maciej Chojnacki
    Kinga Czyż
    Maja Dębowska
    Szymon Glarczyński
    Wojciech Góra
    Malwina Grzybowska
    Kinga Gusztal
    Maciej Kiciński
    Kuba Kowalik
    Oliwia Łukasik
    Kacper Nawrocki
    Maksymilian Papierowski
    Nicola Rohde
    Anna Róg
    Gabriela Rybicka
    Alicja Siudowska
    Oskar Stypułkowski
    Zuzanna Suska
    Piotr Zimmermann
    Anna Złota
    Dominika Kloc
    Jakub Rutkowski

__________________________________________________________________________

LISTA UCZNIÓW ZAANGAŻOWANYCH W PRZYGOTOWANIE PREZENTACJI OSIĄGNIĘĆ SZKOŁY – GRUPA SPORTOWA

  • Agata Gołąb
    Weronika Górnowicz
    Oliwia Kibort
    Paulina Owsińska
    Julia Przybylska
    Zuzanna Suska
    Michał Sochaczewski
    Blanka Szloser
    Karolina Zaborowska

__________________________________________________________________________

LISTA UCZNIÓW ZAANGAŻOWANYCH W PRZYGOTOWANIE PREZENTACJI OSIĄGNIĘĆ SZKOŁY - GRUPY WOKALNE

  • CHÓR
    Paulina Bartnicka
    Maria Burczy
    Karolina Chodacka
    Agata Chwała
    Aleksandra Czapiewska
    Marika Czyż
    Wiktoria Dębowska
    Sara Goleń
    Alina Kłosińska
    Kamila Kruczkowska
    Marika Krzyżanowska
    Alicja Kujawska
    Weronika Kusik
    Marta Lech
    Patrycja Miklewicz
    Natalia Milewska
    Zuzanna Modzelewska
    Julia Przybylska
    Aleksandra Rubaj
    Dorota Steinke
    Marta Walkowiak
    Marcelina Wiśniewska
    Natalia Zdrojewska
    Weronika Zakrzewska
    Wiktoria Żugaj
  • SOLIŚCI W PIOSENKACH OBCOJĘZYCZNYCH
    Bożena Kłosińska
    Aleksandra Łopińska
    Patrycja Solecka- Zielińska
    Marcelina Wiśniewska

__________________________________________________________________________

GALERIA