WAKACJE

wakacje

Zespół Szkół w Sztutowie oraz Szkolne Koło Caritas docenione!

Prezes Zarządu Fundacji Hospicyjnej oraz Dyrektor Hospicjum w Gdańsku przysłali wolontariuszom koła Caritas i uczniom naszej szkoły podziękowanie za zaangażowanie w akcję „Pola Nadziei na Pomorzu”.

Dziękuję Uczniom – Wolontariuszom i zachęcam do aktywności w pracy na rzecz potrzebujących.

Sylwia Owsińska

Wyniku konkursu „Krajobraz Mierzei Wiślanej i Zalewu Wiślanego”

20 czerwca w Muzeum Zalewu Wiślanego rozstrzygnięto konkursy plastyczne i fotograficzny pt. „Krajobraz Mierzei Wiślanej i Zalewu Wiślanego”. Wpłynęło wiele prac ze szkół powiatu nowodworskiego a największym zaangażowaniem wykazali się uczniowie klas I – III.

Nagrody zostaną rozdane dnia 02.07.2016 (sobota) w Muzeum Zalewu Wiślanego – Kąty Rybackie o godzinie 17.00 podczas obchodów „Dnia Rybaka”. Dyplomy  za udział w konkursie wyślemy na adres podany w zgłoszeniu.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie wszystkim uczestnikom.

Zaproszenie na uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego 2015/2016

Zaproszenie na koniec roku 2016

Zawody Wędkarskie

28 Maja  w Rybinie odbyły się Zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka.  Zorganizowane zostały przez Koło PZW Stegna, które jak w ubiegłym roku, zaprosiło nas na to” wędkarskie” święto. Gimnazjaliści z Zespołu Szkół  w Sztutowie wystąpili  w składzie Wiktoria Łaczyńska , Sebastian  Sztygowski, Mateusz Szewczuk, Hubert Pacewicz i  Czarek Knap.

Podwójna (dwutygodniowa) intergracja polsko-niemiecka 2016

W tym roku uczniowie Zespołu Szkół w Sztutowie mieli wiele okazji do sprawdzenia i polepszenia swoich umiejętności językowych. Pierwszą z nich była kolejna już wizyta młodzieży niemieckiej w Polsce w maju (9.05.2016-13.05.2016). Drugą wyjazd na początku czerwca (6.06.2016-10.06.2016) na obóz namiotowy do Niemiec (Semlow ,Meklemburgia-Pomorze Przednie).

Sukces przyrodników w II edycji Małej Wojewódzkiej Ligi Przyrodniczej

4 czerwca 2016 uczniowie naszej szkoły zostali wyróżnieni w II edycji Małej Wojewódzkiej Ligi Przyrodniczej. I miejsce zdobył Bruno Rajs, a tytuł laureata otrzymał Jan Milarski.

Celem konkursu jest wyłonienie najciekawszych propozycji wizualizacji (przedstawienia) problemów naukowych związanych z obserwowanymi zmianami klimatu, ze szczególnym uwzględnieniem mórz polarnych. Temat tegorocznego konkursu brzmiał „Klimat, morze, Arktyka”.

VII Edycja – Odkrywamy Talenty na Pomorzu – Finał Główny w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku

odkrywamy_talenty_na_pomorzu_001

Zgłoszenia do konkursu =>

Kolejny sukces w Powiatowym Konkursie Matematycznym „Mistrz Rachunku”

25 maja 2016r w Szkole Podstawowej nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny „Mistrz Rachunku”. W konkursie brali udział uczniowie z dziesięciu szkół z powiatu nowodworskiego. Nasi uczniowie: Maksymilian Kamiński i Julia Obara zajęli trzecie miejsce w swoich kategoriach wiekowych.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

VIII Festyn Rodziny i Dzień Dziecka za nami!

Wszystkim rodzicom i przyjaciołom szkoły bardzo dziękujemy za wsparcie i wielkie zaangażowanie w organizację VIII Festynu Rodzinnego i Dnia Dziecka.

Dzięki pozyskaniu wielu darczyńców i zaangażowaniu dorosłych oraz wsparciu pracowników Urzędu Gminy w Sztutowie każde dziecko mogło wygrać coś fajnego, zebrać punkty i wymienić na jakiś drobiazg lub słodycz, zrobić samodzielnie latawiec, wykonać różne zadania na świeżym powietrzu. Dzieci bawiły się dzięki zaangażowaniu rodziców i strażaków, nurkowały w kolorowych kulkach, skakały na trampolinach, zjeżdżały ze zjeżdżalni.

ZAPRASZAMY NA VIII FESTYN RODZINNY I DZIEŃ DZIECKA

Serdecznie zapraszamy Wszystkich Rodziców, Dziadków i przyjaciół szkoły razem z dziećmi w każdym wieku na VIII Festyn Rodzinny i Dzień Dziecka organizowany wspólnie przez szkołę w Sztutowie we współpracy z Radą Rodziców oraz Urząd Gminy.

festyn_rodzinny_2016

Festyn odbędzie się 4 czerwca – w sobotę w godzinach 14.00-18.00 przy szkolnym placu zabaw.

Zmian terminu nadsyłania prac konkursowych „KRAJOBRAZ MIERZEI I ZALEWU WIŚLANEGO”

Drodzy Państwo

Cieszymy się, że konkurs plastyczny i fotograficzny „Krajobraz Mierzei Wiślanej i Zalewu Wiślanego” spotkał się z Państwa zainteresowaniem. Otrzymaliśmy wiele sugestii dotyczących przesunięcia terminu składania prac. Okazuje się, że maj jest miesiącem niekorzystnym czasowo ze względu na okres komunijny, przygotowania do Dnia Mamy i Dnia Dziecka oraz wypadający na sam koniec maja długi weekend.

XX Konkurs Religijny Diecezji Elbląskiej – „Patron dzieł miłosierdzia – św. Wincenty a Paulo”

XX Konkurs Religijny Diecezji Elbląskiej przebiegał pod hasłem „Patron dzieł miłosierdzia – św. Wincenty a Paulo”. Konkurs przebiegał w trzech etapach – szkolnym, dekanalnym i diecezjalnym, a jego głównym celem było odkrywanie i pogłębianie wiedzy o życiu św. Wincentego.

Mamy Umiejętnego Matematyka!

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sztutowie zmierzyli się z zadaniami konkursowymi z matematyki wraz z uczniami szkół podstawowych naszego powiatu na finale konkursu, który odbył się w Szkole Podstawowej Nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim.

Szkołę reprezentowali Julian Szczepkowski oraz Maria Owsińska. Maria zajęła pierwsze miejsce w kategorii uczniów  klas VI, Julek wywalczył miejsce czwarte. Uczniów do konkursu przygotowywały nauczycielki: Monika Ziarkowska oraz Marzena Drywa. W czasie konkursu opiekowała się nimi Agnieszka Rugała.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z konkursu: www.tvregionalna24.pl

Udział w uroczystościach 71. rocznicy wyzwolenia KL Stutthof

9 maja 2016 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w upamiętnieniu 71. rocznicy wyzwolenia KL Stutthof. W uroczystościach uczestniczyło kilkunastu ocalałych więźniów obozu, przedstawiciele władz państwowych, kościołów, samorządu, korpusu dyplomatycznego, służb mundurowych.