WAKACJE

wakacje

Zespół Szkół w Sztutowie oraz Szkolne Koło Caritas docenione!

Prezes Zarządu Fundacji Hospicyjnej oraz Dyrektor Hospicjum w Gdańsku przysłali wolontariuszom koła Caritas i uczniom naszej szkoły podziękowanie za zaangażowanie w akcję „Pola Nadziei na Pomorzu”.

Dziękuję Uczniom – Wolontariuszom i zachęcam do aktywności w pracy na rzecz potrzebujących.

Sylwia Owsińska

Wyniku konkursu „Krajobraz Mierzei Wiślanej i Zalewu Wiślanego”

20 czerwca w Muzeum Zalewu Wiślanego rozstrzygnięto konkursy plastyczne i fotograficzny pt. „Krajobraz Mierzei Wiślanej i Zalewu Wiślanego”. Wpłynęło wiele prac ze szkół powiatu nowodworskiego a największym zaangażowaniem wykazali się uczniowie klas I – III.

Nagrody zostaną rozdane dnia 02.07.2016 (sobota) w Muzeum Zalewu Wiślanego – Kąty Rybackie o godzinie 17.00 podczas obchodów „Dnia Rybaka”. Dyplomy  za udział w konkursie wyślemy na adres podany w zgłoszeniu.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie wszystkim uczestnikom.

Zaproszenie na uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego 2015/2016

Zaproszenie na koniec roku 2016

Zawody Wędkarskie

28 Maja  w Rybinie odbyły się Zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka.  Zorganizowane zostały przez Koło PZW Stegna, które jak w ubiegłym roku, zaprosiło nas na to” wędkarskie” święto. Gimnazjaliści z Zespołu Szkół  w Sztutowie wystąpili  w składzie Wiktoria Łaczyńska , Sebastian  Sztygowski, Mateusz Szewczuk, Hubert Pacewicz i  Czarek Knap.

Podwójna (dwutygodniowa) intergracja polsko-niemiecka 2016

W tym roku uczniowie Zespołu Szkół w Sztutowie mieli wiele okazji do sprawdzenia i polepszenia swoich umiejętności językowych. Pierwszą z nich była kolejna już wizyta młodzieży niemieckiej w Polsce w maju (9.05.2016-13.05.2016). Drugą wyjazd na początku czerwca (6.06.2016-10.06.2016) na obóz namiotowy do Niemiec (Semlow ,Meklemburgia-Pomorze Przednie).

Sukces przyrodników w II edycji Małej Wojewódzkiej Ligi Przyrodniczej

4 czerwca 2016 uczniowie naszej szkoły zostali wyróżnieni w II edycji Małej Wojewódzkiej Ligi Przyrodniczej. I miejsce zdobył Bruno Rajs, a tytuł laureata otrzymał Jan Milarski.

Celem konkursu jest wyłonienie najciekawszych propozycji wizualizacji (przedstawienia) problemów naukowych związanych z obserwowanymi zmianami klimatu, ze szczególnym uwzględnieniem mórz polarnych. Temat tegorocznego konkursu brzmiał „Klimat, morze, Arktyka”.

VII Edycja – Odkrywamy Talenty na Pomorzu – Finał Główny w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku

odkrywamy_talenty_na_pomorzu_001

Zgłoszenia do konkursu =>

Kolejny sukces w Powiatowym Konkursie Matematycznym „Mistrz Rachunku”

25 maja 2016r w Szkole Podstawowej nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny „Mistrz Rachunku”. W konkursie brali udział uczniowie z dziesięciu szkół z powiatu nowodworskiego. Nasi uczniowie: Maksymilian Kamiński i Julia Obara zajęli trzecie miejsce w swoich kategoriach wiekowych.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

VIII Festyn Rodziny i Dzień Dziecka za nami!

Wszystkim rodzicom i przyjaciołom szkoły bardzo dziękujemy za wsparcie i wielkie zaangażowanie w organizację VIII Festynu Rodzinnego i Dnia Dziecka.

Dzięki pozyskaniu wielu darczyńców i zaangażowaniu dorosłych oraz wsparciu pracowników Urzędu Gminy w Sztutowie każde dziecko mogło wygrać coś fajnego, zebrać punkty i wymienić na jakiś drobiazg lub słodycz, zrobić samodzielnie latawiec, wykonać różne zadania na świeżym powietrzu. Dzieci bawiły się dzięki zaangażowaniu rodziców i strażaków, nurkowały w kolorowych kulkach, skakały na trampolinach, zjeżdżały ze zjeżdżalni.

ZAPRASZAMY NA VIII FESTYN RODZINNY I DZIEŃ DZIECKA

Serdecznie zapraszamy Wszystkich Rodziców, Dziadków i przyjaciół szkoły razem z dziećmi w każdym wieku na VIII Festyn Rodzinny i Dzień Dziecka organizowany wspólnie przez szkołę w Sztutowie we współpracy z Radą Rodziców oraz Urząd Gminy.

festyn_rodzinny_2016

Festyn odbędzie się 4 czerwca – w sobotę w godzinach 14.00-18.00 przy szkolnym placu zabaw.

Zmian terminu nadsyłania prac konkursowych „KRAJOBRAZ MIERZEI I ZALEWU WIŚLANEGO”

Drodzy Państwo

Cieszymy się, że konkurs plastyczny i fotograficzny „Krajobraz Mierzei Wiślanej i Zalewu Wiślanego” spotkał się z Państwa zainteresowaniem. Otrzymaliśmy wiele sugestii dotyczących przesunięcia terminu składania prac. Okazuje się, że maj jest miesiącem niekorzystnym czasowo ze względu na okres komunijny, przygotowania do Dnia Mamy i Dnia Dziecka oraz wypadający na sam koniec maja długi weekend.

XX Konkurs Religijny Diecezji Elbląskiej – „Patron dzieł miłosierdzia – św. Wincenty a Paulo”

XX Konkurs Religijny Diecezji Elbląskiej przebiegał pod hasłem „Patron dzieł miłosierdzia – św. Wincenty a Paulo”. Konkurs przebiegał w trzech etapach – szkolnym, dekanalnym i diecezjalnym, a jego głównym celem było odkrywanie i pogłębianie wiedzy o życiu św. Wincentego.

Mamy Umiejętnego Matematyka!

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sztutowie zmierzyli się z zadaniami konkursowymi z matematyki wraz z uczniami szkół podstawowych naszego powiatu na finale konkursu, który odbył się w Szkole Podstawowej Nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim.

Szkołę reprezentowali Julian Szczepkowski oraz Maria Owsińska. Maria zajęła pierwsze miejsce w kategorii uczniów  klas VI, Julek wywalczył miejsce czwarte. Uczniów do konkursu przygotowywały nauczycielki: Monika Ziarkowska oraz Marzena Drywa. W czasie konkursu opiekowała się nimi Agnieszka Rugała.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z konkursu: www.tvregionalna24.pl

Udział w uroczystościach 71. rocznicy wyzwolenia KL Stutthof

9 maja 2016 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w upamiętnieniu 71. rocznicy wyzwolenia KL Stutthof. W uroczystościach uczestniczyło kilkunastu ocalałych więźniów obozu, przedstawiciele władz państwowych, kościołów, samorządu, korpusu dyplomatycznego, służb mundurowych.

XXI Bieg Pamięci Narodowej

10 maja 2016 roku w Sztutowie odbył się XXI Bieg Pamięci Narodowej organizowany w 71. rocznicę wyzwolenia KL Stutthof i zakończenia II wojny światowej.

Dzięki współpracy Muzeum Stutthof, Urzędu Gminy w Sztutowie oraz Zespołu Szkół w Sztutowie bieg zgromadził zawodników z prawie wszystkich szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu nowodworskiego. Nad bezpieczeństwem startujących czuwała Komenda Powiatowa Policji oraz strażacy-ochotnicy z Kmiecina, Nowego Dworu Gdańskiego oraz Sztutowa.

 

Zobaczyliśmy Budapeszt

11 maja wieczorem wyruszyliśmy (34 uczniów i 4 opiekunów) w podróż na południe.

Po nocnej jeździe zmęczeni , ale i zadowoleni  zwiedziliśmy Kraków. Zobaczyliśmy oczywiście Wawel i dzielnicę żydowską – Kazimierz.  Wieczór spędziliśmy na Podhalu. Nocowaliśmy w rodzinnej wiosce Kamila Stocha, w Zębie. Dobra pogoda sprawiła, ze mogliśmy podziwiać panoramę Tatr.  Z okien naszego pensjonatu rozciągał się przepiękny widok na Giewont.

Kolejny dzień naszej wyprawy to czysta rekreacja. Spędziliśmy go w kompleksie Gino Paradise Besenova na Słowacji. Tu każdy zażywał przyjemności wodnych według własnych upodobań – jedni na zjeżdżalniach i basenie z falami, inni mocząc się w basenach termalnych.

Zaproszenie na XXI Bieg Pamięci Narodowej

koalicja_pamieci
  • Dyrektor Muzeum Stutthof w Sztutowie  – Piotr Tarnowski
  • Wójt Gminy Sztutowo – Stanisław Kochanowski
  • Dyrektor Zespołu Szkół w Sztutowie – Sylwia Owsińska

serdecznie zapraszają na  XXI Bieg Pamięci Narodowej organizowany w 71. rocznicę wyzwolenia KL Stutthof i zakończenia II wojny światowej.

Bieg odbędzie się 10 maja 2016. Mogą w nim wziąć udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów powiatu nowodworskiego oraz wszyscy zainteresowani w kategorii OPEN.

Szczegóły w regulaminie =>

Serdecznie zapraszamy!

Sylwia Owsińska

Drodzy mieszkańcy powiatu nowodworskiego!

Mieszkamy w pięknym regionie kraju, tworzonym  przez morskie fale  i wiatr.  I chociaż to jeden z najmłodszych rejonów kraju, otaczająca nas przyroda zachwyca niejednego podróżnika.
Teraz, gdy rośliny i zwierzęta obudziły się już do życia, warto utrwalić ich piękno.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach „KRAJOBRAZ MIERZEI I ZALEWU WIŚLANEGO”, ogłoszonych przez Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku wraz z Zespołem Szkół w Sztutowie.

Akcja żonkil – Pola Nadziei

Żonkil – symbol nadziei pod takim hasłem odbyła się akcja charytatywna Pola Nadziei. Jej głównym celem to pozyskiwanie funduszy na potrzeby pacjentów Gdańskiego Hospicjum, oraz propagowanie idei opieki hospicyjnej w społeczeństwie. Ma przypominać nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w ostatnim okresie życia.

Szkolne Koło Caritas zaprasza wszystkich do udziału w akcji charytatywnej „Pola Nadziei”

zonkil

iza_smosna

„Paczka dla zwierzaczka”

Zapraszamy do udziału w kolejnej akcji „Paczka dla zwierzaczka”, wspierającej schroniska dla bezdomnych zwierząt. Jeśli macie w domach niepotrzebne stare koce, ręczniki, zniszczone swetry lub chcecie podarować karmę dla psów i kotów, prosimy przynieście je do szkolnej świetlicy, okazując tym samym dobre serce dla zwierząt. Zagubione, samotne i często porzucone przez swoich właścicieli, każdego dnia trafiają do schronisk oferujących im bezpieczeństwo i jedzenie, lecz te nie zawsze są w stanie podołać temu materialnie. Zbiórka trwać będzie do 11 maja, potem rzeczy te przekażemy do schroniska dla zwierząt.

Organizatorzy: Świetlica szkolna

Uczennica szkoły w Sztutowie laureatem z chemii i biologii Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych Pomorskiego Kuratora Oświaty

W tym roku podwójnym laureatem – z chemii i biologii została uczennica Gimnazjum w Sztutowie – Kasia Owsińska. Pierwszy raz w historii tej placówki  uczeń uzyskał dwa tytuły w jednym roku szkolnym. Finalistą Wojewódzkiego Konkursu z Chemii została Wiktoria Łaczyńska.

Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej, Wojenne i Obozowej

Cztery uczennice naszego Gimnazjum- Paulina Bartnicka, Dominika Firyn, Weronika Kusik i Natalia Milewska oraz Agata Walkowiak z SP zakwalifikowały się do kolejnego etapu Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej, Wojenne i Obozowej, który organizowany jest od 6 lat przez LO w Nowym Dworze Gdańskim i Muzeum Stutthof.

GALERIA =>

Kolejne, finałowe już zmagania recytatorów 28 kwietnia. Życzymy powodzenia.

Joanna Hulanicka