Rowerowy Maj

foto_001

Od poniedziałku 6 maja zachęcamy do aktywnego podróżowania do i ze szkoły. Zachęcamy, by przybywać rowerem, hulajnogą, na deskorolce.

Przypominamy o kaskach i o tym, że w drodze do szkoły za dzieci odpowiadają rodzice. Zależy nam w szczególności na tym, by zadbać o bezpieczeństwo dzieci z młodszych klas, gdyż one nie posiadają jeszcze karty rowerowej. Nie mogą przyjeżdżać bez opieki dorosłych.

Rowerowy Maj to kampania promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci, ale nie zbraknie elementów rywalizacji. Na najlepsze klasy czekają nagrody!

Każdy uczeń, który przyjedzie do szkoły rowerem, hulajnogą, na deskorolce zgłasza to wychowawcy. Ten rejestruje aktywność uczniów. Na podsumowanie kampanii wręczymy upominki wszystkim uczestnikom, drobne nagrody dla tych, którzy „wykręcą” 100% frekwencję oraz dla najlepszych klas w swoich kategoriach wiekowych.

W ramach przygotowań polecamy ćwiczenia na przyszkolnym miasteczku ruchu drogowego. Starajmy się jednak nie wydeptać okolic miasteczka bowiem wysiana jest trwa.

Powodzenia!