Morze nad Jeziora

foto_001

Stowarzyszenie Szkolna 13 działające przy szkole w Sztutowie, w skład którego wchodzą nauczyciele i rodzice co roku przygotowuje projekt „Morze nad Jeziora”.

W jego ramach 20 uczniów szkoły, którzy mają bardzo dobre oceny, przynajmniej bardzo dobre zachowanie i angażują się życie klasy i szkoły, są aktywni na rzecz naszej wspólnoty szkolnej uczestniczą w wyjeździe edukacyjnym do zaprzyjaźnionej szkoły na Mazurach w Pozezdrzu.

Zanim jednak nasza grupa wyjedzie do Pozezdrza Stowarzyszenie Szkolna 13 podejmuje dzieci z tej miejscowości w naszej szkole.

Nasi goście przyjechali 2 czerwca. Zaprosiliśmy ich do Muzeum Zalewu Wiślanego i na spacer przy Przekopie Mierzei Wiślanej, a w Sztutowie na pizzę do Sztutozzerii. Dzień zakończyły zajęcia integracyjne w szkole przygotowane przez uczennice klasy 7.

W sobotę dzień zaczął się od przejażdżki nad morze, potem uczestnictwo w festynie rodzinnym. Po południu przejażdżka rowerowa w stronę Mikoszewa oraz ognisko z kiełbasami. Na zakończenie dnia dzieci ze Sztutowa oraz Pozezdrza pracowały w grupach i przygotowały plany na ciekawy rozwój integracji międzyszkolnej oraz opisywały na plakatach ciekawe miejsca i zajęcia na Mazurach oraz na Mierzei. Dzień zakończył się podziwianiem zachodu słońca nad morzem.

W niedzielę uczniowie udali się do zoo w Gdańsku. Największym zainteresowaniem cieszyły się kapibary. Po powrocie do Sztutowa i pożegnaniu goście wyruszyli do Pozezdrza.

Nasza rewizyta wkrótce- 16, 17, 18 czerwca.

Wspaniale było Was gościć.

Dziękujemy Stowarzyszeniu Szkolna 13 za wspieranie uczniów. Bez Was to wszystko nie byłoby możliwe.

Opiekę nad sztutowskimi i pozezdrzańskimi dziećmi w czasie spotkania sprawowały: Elena Madej, Agnieszka Rugała oraz Monika Ziarkowska.