Przypominam – 5 lutego 2016 trzeba być w szkole w Sztutowie!

wykrzyknik W piątek – 5 lutego, od godziny 11.00 w szkole w Sztutowie będziemy uroczyście obchodzić 70. rocznicę jej powstania.Zapraszamy wszystkich mieszkańców Sztutowa, przyjaciół placówki, rodziców, dziadków, byłych pracowników, aby tego  dnia  byli  z nami!Z okazji jubileuszu  wydaliśmy książkę, która zawiera historię polskich szkół gminy Sztutowo oraz wykazy absolwentów, byłych nauczycieli, uczniów promowanych z wyróżnieniem, sukcesów naukowych i sportowych z ostatnich 30 lat, spis miejscowości, w których urodzili się uczniowie szkoły w pierwszych 20 powojennych latach, listy i wspomnienia.

Przygotowaliśmy także  wystawę fotograficzną prezentującą działalność szkoły. Zaprzyjaźnione instytucje przygotowały własne. Są wśród nich m.in. Stowarzyszenie Szkolna 13, Sztutowskie Towarzystwo Kulturalne, Świetlica Środowiskowa w Sztutowie, Towarzystwo Sportowe Mierzei Wiślanej i Biblioteka Publiczna Gminy Sztutowo.

Kolejną częścią obchodów będzie część artystyczna pokazująca historię szkoły i jej różnorodną działalność.

Na uroczystym apelu laureatom konkursów zostaną wręczone nagrody. Rozdamy m.in. 9 tabletów, 7 power banków, słuchawki, gry edukacyjne, klocki lego.

Ważnym, jeśli nie najważniejszym, punktem uroczystości będzie spotkanie absolwentów – powspominamy, przypomnimy sobie…, pobędziemy razem… . Myślę, że to będzie coś niezwykłego; coś, co  zdarza się  raz na 70 lat… .

W przeddzień jubileuszu  w czwartek 4 lutego o godz. 17.00 w kościele w Sztutowie odbędzie się msza w intencji zmarłych uczniów i pracowników szkoły. Będziemy modlić się na niej  także o błogosławieństwo dla wszystkich związanych z naszą placówką.

Serdecznie zapraszam! Sylwia Owsińska