Spotkanie ósmoklasistów z Wójtem Gminy Sztutowo

foto_001

W szkole w Sztutowie odbyło się spotkanie ósmoklasistów z Wójtem Gminy Sztutowo- Robertem Zielińskim. Uczniowie rozmawiali o obowiązkach i pracy wójta.

Spotkanie zaczęło się od poruszenia najważniejszej dla władzy samorządowej kwestii, tj. znaczenia udziału mieszkańców w wyborach.

Uczniowie dzięki rozmowie z gościem zrozumieli, że kwestia udziału w wyborach jest kluczowa w aspekcie realizacji wizji gminy zaprojektowanej przez wyborców.

Po omówieniu pierwszego zagadnienia wójt opowiedział uczniom o swojej pracy i o tym, co sprawia mu największą satysfakcję. Młodzież przedstawiła także swoje pomysły na projekty, które mogłyby być zrealizowane z funduszy sołeckich poszczególnych miejscowości. Priorytetem dla dzieci okazały się różne inicjatywy sportowe.

Serdecznie dziękujemy za spotkanie!

Wychowujemy pokolenie młodych samorządowców!