
Szkoła w Pozezdrzu, z którą współpracujemy ma szkołę partnerską na Ukrainie w miejscowości Verbie. 4 marca mieliśmy uczestniczyć w spotkaniu przygotowawczym wymiany polsko-ukraińskiej z udziałem i naszej szkoły. Zaplanowaliśmy włączenie się do działań projektowych właśnie w tym roku szkolnym. Nie będzie to możliwe, więc chcielibyśmy wesprzeć stronę ukraińską w inny sposób.
Po rozmowie dyrektorów szkół w Pozezdrzu i Verbie wiemy, że najbardziej będą potrzebne następujące rzeczy:
- Ciepłe koce, śpiwory,
- Karimaty,
- Cieple ubrania męskie +buty (bielizna termoaktywna, polary, skarpety wełniane),
- Latarki (czołówki, podręczne),
- Baterie,
- Powerbanki,
- Pierwsza pomoc medyczna (apteczka),
- Suchy prowiant (konserwy-mięsne, rybne, pasztety, owoce w puszce, orzechy, bakalie, twarde cukierki, batony, herbatniki suchary, zupki chińskie),
- Mleko w proszku,
- Olej,
- Cukier,
- Taśma izolacyjna,
- Uzdatniacze do wody (tabletki).
Rzeczy będziemy zbierali w szkole w Sztutowie od poniedziałku od 7.00 do 18.00. Do działań aktywnie włączy się także Gmina Sztutowo i w tygodniu planujemy przekazanie wszystkiego dalej. Działania będzie koordynowała szkoła w Pozezdrzu, która cały czas ma kontakt ze stroną ukraińską i opracowany, gotowy już plan pomocy i transportu.
Trzeba działać szybko, więc zachęcamy do tego, by pomocy nie odkładać na później.
Działamy i motywujemy do wsparcia.
Dziękuję.
Z wyrazami szacunku
Sylwia Owsińska






















Dzisiaj : 161
Wczoraj : 285
W tym miesiacu : 6851
W tym roku : 33521
Liczba On-line : 6