6, 7 i 8 grudnia uczniowie klas II i III naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Warszawy w ramach programu Poznaj Polskę.
Wycieczka była realizowana w ramach ścieżki „Kultura i dziedzictwo narodowe” oraz wspomagająco „Największe osiągnięcia polskiej nauki”.
Pomogło to w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego poprzez umożliwienie uczniom poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie pomogło w realizacji podstawy programowej. Zrealizowaliśmy edukację opartą na praktycznym odkrywaniu śladów historii i stworzyliśmy podopiecznym warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym.
Zaproponowaliśmy udział wszystkim klasom I-III, ale ostatecznie w wycieczce wzięły udział prawie całe klasy II i III. Z każdego z 4 oddziałów (2a, 2a, 3b, 3c) udział wzięło od 70% do 93% uczniów.
Uczniowie zwiedzali wybrane miejsca z przewodnikami. Do każdego miejsca przygotowano wprowadzenie historyczne związane ze znaczeniem danego miejsca w historii i kulturze, jego znaczeniu dla dziedzictwa narodowego.
Pierwszego dnia grupa zwiedziła następujące miejsca:
1) Zespół zabytkowych cmentarzy wyznaniowych na Powązkach,
2) Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
Drugiego dnia:
3) Centrum Nauki Kopernik
oraz spoza listy MEiN wizyta na Stadionie Narodowym, przejazd metrem, krótka wizyta na Starym Mieście.
Trzeciego dnia:
4) Historyczny zespół miasta z Traktem Królewskim i Wilanowem,
5) Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum. Rezydencja Królów Rzeczypospolitej,
6) Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie.
Dzieci z edukacji wczesnoszkolnej po raz pierwszy były w Warszawie i skorzystały z tak intensywnego zwiedzania. Dzieci poznały nieznane im, ważne dla historii Polski miejsca, zintegrowały się ze sobą, uczyy się przez zabawę i doświadczenie w centrum nauki. Po raz pierwszy od początku pandemii uczestniczyły w dłuższym wyjeździe edukacyjnym z noclegiem. To było bardzo ważne wydarzenie sprzyjające integracji, wzajemnemu poznaniu dzieci i wychowawców, samodzielności uczniów, rozwijające ich kompetencje społeczne, naukowe i techniczne, mające wpływ na oddziaływania wychowawcze.
Wycieczka była realizowana w ramach programu Poznaj Polskę przy wsparciu finansowym Ministerstwa Edukacji i Nauki (15 000,00 zł.) oraz Gminy Sztutowo (3 750,00 zł.).






















Dzisiaj : 227
Wczoraj : 285
W tym miesiacu : 6917
W tym roku : 33587
Liczba On-line : 2