Spacer Krajobrazowy

spacer_krajobrazowy_2019

Muzeum Stutthof oraz Park Krajobrazowy „Mierzeja Wiślana” zaprosiły nas na Spacer Krajobrazowy, który odbył się 21 października z okazji Święta Krajobrazu.

W spacerze uczestniczyliśmy z uczniami klas VII.

Przemierzając trasę około 6 kilometrów zdobyliśmy wiedzę na temat naszej miejscowości zarówno w kontekście historycznym jak i przyrodniczym.

Była mowa o tym, czym jest krajobraz, jakie jest znaczenie wody, jak zmienia się przyroda i przestrzeń w wyniku działalności człowieka.

Byliśmy przed budynkiem komendantury Kl Stutthof, na Cegielni, przy bunkrach, Moście Czterech Pancernych, w dawnym, historycznym sercu Sztutowa.

Dziękujemy naszym przewodnikom: Jolancie Bulak, Sebastianowi Nowakowskiemu oraz Marcinowi Owsińskiemu za wspaniałą lekcję.

Bożena Nowak