70. rocznica powstania szkoły w Sztutowie (1 lutego 1946 - 1 lutego 2016)

BohaterON w naszej szkole

bohateron_w_naszej_szkole_001

Klasy IV a i klasy V a i b Szkoły Podstawowej w Sztutowie wzięły udział w akcji wysyłania kartek do Powstańców Warszawskich w ramach projektu BohaterON.

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

Jest realizowana od 2016 roku przez dwie wrocławskie organizacje: Fundację Rosa i Fundację Sensoria, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.
(źródło: https://bohateron.pl/o-nas/o-akcji)

Tym samym chcieliśmy uhonorować uczestników Powstania Warszawskiego.

Napisaliśmy kartki i listy do nich, aby pokazać, że pamiętamy o ich poświęceniu! w dniach od 26 września do 2 października 2019r. powstawały prace dzieci.

Żeby lepiej zrozumieć na czym bohaterstwo powstańców polegało, odbyły się lekcje j. polskiego z historią w tle: z filmikami -wywiadami z powstańcami, uczniowie wykonali zadania z karty pracy – mogli wcielić się w role powstańców: przygotować barykadę, rozszyfrować wiadomość i zaszyfrować inną.

Poznali też symbole Szarych Szeregów

Dzieci bardzo się zaangażowały we wszystkie działania.

Oto kilka zdjęć: