Platforma nauczania OnLine

   1% podatku dla szkoły w Sztutowie - KRS 0000 564 708, cel szczegółowy ID 000137   
 

Urodziny Gminy Sztutowo oraz dożynki

dozynki_gminne_2019

15 września 1945 rozpoczęła swoje funkcjonowanie Gmina Obozy, która dzisiaj nosi nazwę Sztutowo. Jako jej mieszkańcy jesteśmy spadkobiercami tradycji ukształtowanych od tego czasu, ale tworzymy także nowe.

15 września nauczyciele oraz uczniowie szkoły wzięli udział  w obchodach urodzin gminy. Z tej okazji przygotowali m.in. okolicznościowe scenki, których scenariusz opracowano na podstawie dokumentów źródłowych. Mogliśmy więc poznać pierwszego Wójta Gminy Sztutowo – Juliana Góreckiego oraz pierwszych sołtysów gromad: Obozy (Sztutowo), Łaszka, Graniczna Wieś, Dublewo, Rybacki Kąt, Szumnice (Skowronki).

Padały dobrze znane w gminie nazwiska, m.in.: Mokrzyckich, Kibortów, Gajewskich.

Uczniów przygotowała do występów Pani Joanna Hulanicka. Swój udział w scenariuszu miały i nasze nauczycielki, bowiem   na ucztę w karczmie i wspólne świętowanie zapraszały – Małgorzata Błaszak i Elena Madej.

Podczas dożynek nasi uczniowie bawili się doskonale. Cieszymy się, że mieliśmy swój wkład w wydarzeniach z 15 września, a Wójtowi Gminy i dzielnym Sołtysom gratulujemy udanej imprezy.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z urodzin Gminy Sztutowo.