Platforma nauczania OnLine

   1% podatku dla szkoły w Sztutowie - KRS 0000 564 708, cel szczegółowy ID 000137   
 

„Morze nad Jeziora” – konkurs dla uczniów uzdolnionych i uczniów mających trudności w ramach Programu Wspierania Inicjatyw Uczniowskich

morze_nad_jeziora_003

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sztutowie w roku szkolnym 2018/2019 po raz kolejny wzięli udział w Programie Wspierania Inicjatyw Uczniowskich „Morze nad Jeziora!” zorganizowanym przez Stowarzyszenia Szkolna 13.

Konkurs polegał na tym, że uczniowie dobierali się w pary i pracowali wspólnie, by uzyskać jak najlepsze wyniki w klasyfikacji końcowo rocznej.

Najlepsze pary zostały zaproszone przez Stowarzyszenie na wyjazd do zaprzyjaźnionej szkoły w Pozezdrzu na Mazurach. Bilety otrzymali podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego, a wyjazd został zaplanowany i zrealizowany w pierwszy weekend września.

Pierwszego dnia młodzi ludzie wzięli udział w spływie kajakowym. Ich bazą był ośrodek w zacisznym, schowanym pośród lasów Stręgielku. Drugiego dnia zwycięscy  podziwiali dwa mosty kolejowe z lat 1917–1918 w Stańczykach. Mosty te należą do najwyższych w Polsce. Zwiedzili także piramidę w Rapie będącą grobowcem rodziny Farenheit oraz  Gołdap. Po południu był czas na wspólne zabawy z uczniami z Pozezdrza. Ostatniego dnia  Sztutowianie  odwiedzili stolicę Mazur -  Giżycko. Zwiedzali je z przewodnikiem, podziwiali jeziora Niegocin oraz Kisajno i po smacznym obiedzie wyruszyli w podróż powrotną do domów.

Szkole w Pozezdrzu, w szczególności Pani dyrektor Joannie Soćko serdecznie dziękujemy za wspaniałe przyjęcie, prezesowi Stowarzyszenia Szkolna 13 – Pani Elenie Madej oraz jej współpracownikom za organizację przedsięwzięcia. Wszystkich uczniów zachęcam do pracy w zespołach koleżeńskich. Warto uczyć się wspólnie, ponieważ ucząc innych uczymy się najwięcej, najszybciej i w sposób najbardziej trwały.

Mazury to cud natury. Warto wrócić tam za rok.

Sylwia Owsińska