35. rocznica nadania szkole imienia (1984 - 2019)
 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

uroczyste_rozpoczecie_roku_szkolnego_2019_2020

2 września społeczność szkolna zgromadziła się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Pamięci Ofiar Stutthofu w Sztutowie, by uroczyście rozpocząć rok szkolny.

Zgromadzonym towarzyszył poczet sztandarowy, który zawsze mobilizuje do przestrzegania ceremoniału szkolnego. Odśpiewano hymn państwowy, poznano wszystkich wychowawców. Nie zabrakło życzeń dla zgromadzonych, które można streścić krótko „Szczęśliwego Nowego Roku Szkolnego 2019/2020”.

Po części oficjalnej uczniowie wraz z rodzicami udali się na spotkania z wychowawcami klas.

W tym roku uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego przypadła w rocznicę pierwszego transportu więźniów do KL Stutthof. W związku z tym po uroczystościach przy Szkolnej 13 cała społeczność udała się do Muzeum Stutthof w Sztutowie, by uczestniczyć w upamiętnieniu ofiar obozu koncentracyjnego. Najważniejsze było dla nas przemówienie byłego więźnia oraz zaproszenie do Koalicji Pamięci, którą placówka w Sztutowie współtworzy od 35. lat, tj. od roku nadania szkole imienia 1 września 1984 roku.

Hasło wyszyte na sztandarze szkoły brzmi „Niech z pokolenia głos nasz pójdzie w pokolenie” i to oznacza zobowiązanie dla uczniów, nauczycieli i rodziców  nie tylko na rozpoczynający się rok szkolny.

 Sylwia Owsińska