70. rocznica powstania szkoły w Sztutowie (1 lutego 1946 - 1 lutego 2016)

XI Festyn Rodzinny i Dzień Dziecka za nami

dziekujemy

XI Festyn Rodzinny i Dzień Dziecka zgromadził całe rodziny. Szkołę odwiedziło wielu gości, którzy korzystali z licznych atrakcji.

Na początku imprezy nastąpiło otwarcie siłowni zewnętrznej. Uroczystego aktu przekazania siłowni społeczności lokalnej dokonali członkowie Rady Sołeckiej Wsi Sztutowo – Marian Łosiński oraz Grażyna Chodacka w obecności Wójta Gminy Sztutowo – Roberta Zielińskiego, dyrektora placówki oraz dzieci.

WSPARLI NAS DARCZYŃCY GALERIA

W czasie imprezy wszystkie dzieci mogły korzystać z kolorowych zjeżdżalni, wielkich baniek mydlanych. Uczniowie zdobywali pieczątki – za slalom na hulajnodze, rzut piłeczką do puszek, sprawnościowe tory przeszkód, przeczytanie wierszyka, odpowiedź na pytanie o faunę i florę naszego regionu i wymieniali je na nagrody. Wszyscy razem z kartami do pieczątek otrzymywali też słodycze. Rozdaliśmy milusińskim mnóstwo nagród, słodyczy i lodów.

Na uczestników festynu czekały dodatkowe atrakcje – stoisko edukacyjne Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana oraz Nadleśnictwa Elbląg,  przejażdżki konne, możliwość obejrzenia fiata 126P, Pchli Targ, pokaz strażacki OSP w Sztutowie i Łaszce.

Uczniowie klas I-III, IV-VI oraz VII-VIII i gimnazjum walczyli o nagrody Wójta Gminy Sztutowo. Można było wygrać rolki, rakietki do ping- ponga oraz piłki. Do wyboru były jeszcze gry planszowe, ale nie wzbudziły one zainteresowania dzieci i ostatecznie przekazano je do użytku świetlicy szkolnej. Pytania konkursowe dotyczyły szkoły, gminy Sztutowo, Mierzei Wiślanej, związane były z patronem szkoły. Nie zabrakło pytań z wiedzy ogólnej.

Rodzice postanowili wspomóc szkolę w pozyskaniu środków na doposażenie sal w nowe rolety oraz pomoce dydaktyczne, więc w stoiskach można było zakupić różnorodne potrawy – od dań obiadowych, po słodkości; książki, drobiazgi i balony napełnione helem.

Imprezę można uznać  za bardzo udaną. Staraliśmy się, by każde dziecko mogło znaleźć coś dla siebie, a licznie przybyli dorośli w dobrym towarzystwie i atmosferze  spędzili czas. Dzięki staraniom rodziców konto szkoły zasiliła kwota 9717,00 zł.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, darczyńcom i sponsorom oraz tym, którzy 1 czerwca postanowili być z nami.

S. Owsińska

XI FESTYN RODZINNY I DZIEŃ DZIECKA WSPARLI:

Rodzice uczniów szkoły w Sztutowie, bez których wsparcia, pomocy, życzliwości i obecności nic byśmy nie zdziałali
oraz:

• Wojciech Woch – kierownik Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana, który zadbał o zorganizowanie stoiska edukacyjnego dla dzieci,
  • Artur Rostkowski – leśniczy Nadleśnictwa Elbląg, który zadbał o przygotowanie materiałów edukacyjnych i pieczeni z dzika,
  • Rady Sołeckie Sztutowa i Kątów Rybackich, które przeznaczyły środki finansowe na wsparcie festynu,
  • Marek Kacprzak – Sołtys Wsi Sztutowo (wraz z Radą Sołecką), który wspierał budowę siłowni zewnętrznej przy szkole,
  • Martyna Iwaniak i Stajnia u Bohuna, która zorganizowała stanowisko do jazdy konnej i zapewniła profesjonalną obsługę dla 2 koni oraz wypożyczyła dużą zjeżdżalnię,
  • Przedszkole w Sztutowie, które wypożyczyło małą zjeżdżalnię,
  • Sołectwo Kąty Rybackie, które wypożyczyło średnią zjeżdżalnię i namiot,
  • Krzysztof Wolski, który wypożyczył grill,