70. rocznica powstania szkoły w Sztutowie (1 lutego 1946 - 1 lutego 2016)

Wizyta szkoły partnerskiej z Pozezdrza

Od 17 do 19  maja gościliśmy w naszej szkole uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły w Pozezdrzu na Mazurach.

Wycieczka do Sztutowa była nagrodą dla najlepszych i najbardziej aktywnych uczniów placówki.

Nasi goście zwiedzili Gdańsk i wystawę interaktywną w Muzeum Morskim z przewodnikiem Magdaleną Wilkanowską.

Następnego dnia z dyrektorem palcówki i historykiem odwiedzili Muzeum Stutthof.

Tu wraz z dyrektorem szkoły w Pozezdrzu – Joanną Soćko oraz wicedyrektorem – Krystyną Szmytkowską złożyli kwiaty pod Pomnikiem Walki i Męczeństwa.

Po południu odpoczywali na pięknej plaży w Sztutowie, a wieczorem doskonale bawili się w szkole podczas zajęć zorganizowanych przez nauczycieli z naszej placówki: Małgosię Błaszak i Jadwigę Darowską  z pomocą Izy Szymańskiej.

W szczególny sposób dziękujemy Paniom z kuchni, Elenie Madej, Bożenie Nowak i Małgorzacie Kalinie bez których wspólne działanie nie byłoby możliwe.

Pobyt uczniów i nauczycieli z Pozezdrza sfinansowało Stowarzyszenie Szkolna 13.

Dziękujemy  :lol:

S. Owsińska