70. rocznica powstania szkoły w Sztutowie (1 lutego 1946 - 1 lutego 2016)
 

10 maja – Bieg Pamięci Narodowej

10_maja_bieg_pamieci_narodowej_002

10 maja 2019 roku w Sztutowie odbył się XXIV Bieg Pamięci Narodowej.

W tegorocznym biegu udział wzięło 12 szkół z powiatu nowodworskiego.

Uczestnicy rozpoczęli od złożenia kwiatów pod Pomnikiem Walki i Męczeństwa w Muzeum Stutthof oraz uczczenia minutą ciszy pamięci ofiar obozu koncentracyjnego.

Towarzyszyli im nauczyciele oraz zastępca dyrektora Muzeum – Piotr Piechnik wraz z dyrektorem szkoły w Sztutowie – Sylwią Owsińską.

Bieg przeprowadzono w czterech kategoriach.

Młodsi uczestnicy pokonali dystans 800 m, natomiast młodzież 1300 m.

Bieg odbywał się ulicami wsi Sztutowo, a meta znajdowała się przy boisku sportowym Orlik.

Organizatorem Biegu było Muzeum Stutthof w Sztutowie, które pozyskało do współpracy:

Urząd Gminy w Sztutowie, druhów z OSP w Sztutowie i Łaszce, Policję, Straż Graniczną.

Burmistrz Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy Rafał Miastowski ufundował atrakcyjne nagrody oraz puchary za najlepsze indywidualne wyniki biegu.

Honorowym patronem XXIV Biegu Pamięci Narodowej był Starosta Nowodworski Jacek Gross.

Poniżej przedstawiamy wyniki XXIV Biegu Pamięci:

NAJLEPSZE INDYWIDUALNE WYNIKI W KATEGORII DZIECI- DZIEWCZĘTA:

  • I miejsce: Lena Urban- SP nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim
  • II miejsce: Zuzanna Wójcik SP nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim
  • III miejsce: Małgorzata Twardowska

KATEGORIA: REPREZENTACJA SZKOŁY- DZIECI- DZIEWCZĘTA:

  • I miejsce: SP w Stegnie oraz ZSP w Marzęcinie
  • II miejsce: ZSP w Drewnicy
  • III miejsce: SP nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim

NAJLEPSZE INDYWIDUALNE WYNIKI W KATEGORII DZIECI- CHŁOPCY:

  • I miejsce: Szymon Wiśniewski- – ZSP w Marzęcinie
  • II miejsce: Mateusz Sapata- ZSP w Drewnicy
  • III miejsce: Oskar Bieniek – SP w Ostaszewie

KATEGORIA: REPREZENTACJA SZKOŁY- DZIECI- CHŁOPCY:

  • I miejsce: ZSP w Marzęcinie
  • II miejsce: SP w Ostaszewie
  • III miejsce: ZSP w Drewnicy

NAJLEPSZE INDYWIDUALNE WYNIKI W KATEGORII MŁODZIEŻ- DZIEWCZĘTA:

  • I miejsce: Nikola Jochem- ZSP w Marzęcinie
  • II miejsce: Natalia Jochem- ZSP w Marzęcinie
  • III miejsce: Amelia Arendt- SP nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim

KATEGORIA: REPREZENTACJA SZKOŁY- MŁODZIEŻ- DZIEWCZĘTA:

  • I miejsce: ZSP w Marzęcinie
  • II miejsce: SP nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim
  • III miejsce: ZSP w Drewnicy

NAJLEPSZE INDYWIDUALNE WYNIKI W KATEGORII MŁODZIEŻ- CHŁOPCY:

  • I miejsce: Jacek Chmielewski -SP w Ostaszewie
  • II miejsce: Bartek Błaszczyk -ZSP w Marzęcinie
  • III miejsce: Stanisław Chlebicki- SP w Stegnie

KATEGORIA: REPREZENTACJA SZKOŁY- MŁODZIEŻ- CHŁOPCY:

  • I miejsce: SP w Stegnie
  • II miejsce: SP nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim
  • III miejsce: SP w Mikoszewie

Gratulujemy  :lol:

Do zobaczenia za rok, na XXV Biegu Pamięci Narodowej.

fot. Karolina Owsińska / UG w Sztutowie