35. rocznica nadania szkole imienia (1984 - 2019)
 

Kochajmy ptaki! W świecie bocianów

kochamy_ptaki_w_swiecie_bocianow_000

Klasa 2b zakończyła projekt W świecie bocianów.

Celem projektu było rozbudzenie zainteresowań przyrodniczych oraz poznanie życia bocianów.

Uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z panią Jolą – pracownikiem Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana”, gdzie poznali ptaki migrujące, odgadywali ich odgłosy oraz dowiedzieli się wielu ciekawostek o ptakach.

Dzieci w klasowym kinie edukacyjnym obejrzały film z komentarzem na temat budowy ptaków, dzięki czemu zrozumiały: Dlaczego ptaki latają? Skąd ptaki wiedzą, dokąd mają lecieć?

Kolejnego dnia zgłębiliśmy tajniki życia bocianów, poznając kalendarz ich pobytu w Polsce. Przemierzaliśmy razem z bocianami całą ich wędrówkę jesienią i wiosną, pracując z mapą świata.

Dzieci obejrzały również prezentację „Bocian biały jest wspaniały”, rozwiązywały quiz o bocianach wykorzystując zdobyte informacje. Potem przyszedł czas na opis bociana, który dzieci redagowały samodzielnie lub z pomocą nauczyciela.

Podglądaliśmy także życie w gnieździe bociana na żywo przez kamerę.

Uczniowie przygotowali program telewizyjny „Co wiemy o bocianach?”. Kajetan Kucharski – miłośnik ptaków, wspólnie z kolegą Adamem Reszczyńskim wcielili się w rolę  ornitologów i udzielali wywiadu do telewizji TVP2b.

Na podsumowanie naszego projektu dzieci przygotowały swoje lapbooki, wykazując się kreatywnością i wykorzystując zdobytą podczas projektu wiedzę.

Projekt zrealizowała Wioletta Jaworska

Get the Flash Player to see this content.