70. rocznica powstania szkoły w Sztutowie (1 lutego 1946 - 1 lutego 2016)
 

II edycja akcji „Nie do pary” z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa

nie_do_pary_017

21 marca to nie tylko I dzień kalendarzowej wiosny, ale także Światowy Dzień zespołu Downa.

Charakterystycznym symbolem tego dnia jest założenie dwóch różnych skarpetek, w celu zjednoczenia się z osobami z tą chorobą genetyczną.

Takie skarpetki mają symbolizować różnorodność genetyczną.

Z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa w dniu 21 marca 2019 roku (czwartek) sześcioro uczniów reprezentowało naszą Szkołę w warsztatach kreatywnych „Nie do pary” zorganizowanych przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim.

Na podstawie wcześniej wykonanych projektów skarpetek „nie-do-pary” wyróżnieni uczniowie mieli za zadanie wykonać je w rzeczywistości.

Technika wykonania skarpetek była dowolna. Podczas warsztatów panowała przemiła atmosfera.

W tle przewijały się prezentacje ze zdjęciami osób z Zespołem Downa oraz krótkie informacje o ich życiu i radzeniu sobie.

Uświetnieniem akcji były przekąski: pizza, domowe ciasta oraz przepyszny tort. W tym dniu towarzyszyli nam także osoby z Zespołem Downa oraz ich rodziny, którzy w dużym zakresie sprawdzali „jakość” naszej pracy jako jury.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z warsztatów.

Światowy Dzień Zespołu Downa obchodzony jest od 14 lat.

Obchodzony jest w ramach ogólnopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej pokazującej, że osoby z zespołem Downa mają takie same pragnienia i potrzeby jak osoby pełnosprawne – oczekują miłości, uwagi, szacunku i akceptacji.