Platforma nauczania OnLine

   1% podatku dla szkoły w Sztutowie - KRS 0000 564 708, cel szczegółowy ID 000137   
 

III Powiatowy Turniej Warcabowy w Szkole Podstawowej w Sztutowie

warcaby

We wtorek 27.11.2018 r. w Szkole Podstawowej w Sztutowie po raz trzeci odbył się Powiatowy Turniej Warcabowy dla uczniów klas II-III Szkoły Podstawowej.

Celem konkursu była popularyzacja zabawowej formy spędzania czasu wolnego, a także rozwijanie zdolności logicznego myślenia, podejmowania decyzji w sytuacjach trudnych i niepewnych, radzenie sobie z wygraną i porażką oraz kształtowanie umiejętności nawiązywania prawidłowych kontaktów z rówieśnikami z zaprzyjaźnionych szkół powiatu nowodworskiego.

Swoje umiejętności prezentowało 7 uczestników (tzw. „Mistrzów Szkoły”) wyłonionych w ramach wcześniejszych szkolnych eliminacji ze szkół podstawowych z miejscowości: Jantar, Kmiecin, Stegna, Nowy Dwór Gdański, Krynica Morska, Lubieszewo oraz Sztutowo.

Turniej prowadził i pilnował ścisłego przestrzegania zasad gry, pan Piotr Falgowski, nauczyciel szkoły Podstawowej w Sztutowie.

Dla wszystkich gości tradycyjnie przygotowany był słodki poczęstunek, czyli pyszne rogaliki upieczone przez szkolne kucharki oraz napoje.

Partie warcabowe rozgrywano wg zasady „każdy z każdym”. Po dwóch godzinach zmagań, pełnych emocji i koncentracji, ukazali się „warcabowi liderzy”. Mistrzem Warcabów Powiatu Nowodworskiego po raz kolejny został uczeń Mateusz Iwaniak z klasy IV SP w Kmiecinie.

Poniżej przedstawiamy osiągnięcia:

  • miejsce I, złoty medal – Mateusz Iwaniak (SP w Kmiecinie)
  • miejsce II, srebrny medal – Maja Cysarczyk (SP w Jantarze)
  • miejsce III, brązowy medal – Michał Radziwiłł (SP w Stegnie)

Zwycięzcy otrzymali piękne medale oraz nagrody, zaś wszyscy uczestnicy rozgrywek – pamiątkowe dyplomy i symboliczne nagrody pocieszenia.

Zwycięzcom GRATULUJEMY.

Wszystkim uczestnikom i opiekunom dziękujemy za przybycie i godne reprezentowanie swojej szkoły.

Serdecznie zapraszamy za rok na kolejną edycję turnieju!!!