70. rocznica powstania szkoły w Sztutowie (1 lutego 1946 - 1 lutego 2016)
 

11 listopada 2018 – część artystyczna i poczęstunek

czesc_artystyczna

Uczestnicy Marszu Niepodległości dotarli do szkoły, w której zgromadzonym zaprezentowano część artystyczną.

Na początku wystąpiły dzieci z Przedszkola w Sztutowie. Zatańczyły one pięknie mazura, poloneza, krakowiaka. Zaśpiewały utwory patriotyczne i legionowe. Wielu rodziców i dziadków ocierało ukradkiem łzy wzruszenia.

Pięknie zaprezentowały się grupy czterolatków, pięciolatków i sześciolatków prowadzone przez panie: Katarzynę Stępak, Katarzynę Szulc, Aleksandrę Ochocką, Beatę Kompiel. Pani dyrektor Przedszkola w Sztutowie – Katarzyna Daniluk- Szala  od samego początku wyrażała chęć współdziałania w przygotowaniu uroczystości dla całej gminnej społeczności. Bardzo jesteśmy za to wdzięczni.

Po występie przedszkolaków wszystkim zgromadzonym zaprezentowały się dzieci ze szkoły. Jeszcze raz pokazały program artystyczny prezentowany już w piątek uczniom szkoły. Było pięknie.

Po występach artystycznych goście udali się na poczęstunek. Wszystko było smaczne i wszystko zostało zjedzone. Gościom podano bigos, grochówkę, pieczeń z dzika, gulasz z jagnięciny z kaszą, placki ziemniaczane. Na przekąski serwowano ryby w różnych postaciach, sałatki jarzynowe, chleb ze smalcem, gęsinę, schab pieczony w galarecie i inne potrawy kuchni polskiej. Był i deser – kawa, herbata, kompot z jabłek, drożdżówki, makowiec, jabłeczniki.

Dzieci bawiły się w „strefie malucha” – otwarto dla nich świetlicę szkolną i salę z hiperblokami.

Seniorzy obecni w szkole korzystali ze „strefy seniora”. Nasi wolontariusze pięknie obsługiwali starszych gości i byli do ich dyspozycji. Zebrali liczne pochwały i podziękowania. Spisali się na medal.

W tym miejscu chciałbym wymienić naszych darczyńców, którzy zadbali o przygotowanie poczęstunku. Każda z wymienionych poniżej osób lub organizacji przygotowała „coś” smacznego:

 • MAREK FELSKI – RESTAURACJA „ALGA” w SZTUTOWIE
 • PIOTR JANOSZEK – RESTAURACJA „JANOSIKÓWKA” w KĄTACH RYBACKICH
 • ANNA SIUDOWSKA – „SZTUTOZZERIA” w SZTUTOWIE
 • TATIANA SZLOSER – ZAJAZD „MALIBU” w  SZTUTOWIE
 • IWONA GLARCZYŃSKA – PENSJONAT „WIELORYBEK” w KĄTACH RYBACKICH
 • MAREK KOZAKIEWICZ – OŚRODEK WYPOCZYNKOWY „PROMYK” w SZTUTOWIE
 • BARBARA DZIUBA – BAR RYBNY „U BASI” w KĄTACH RYBACKICH
 • ADAM BIAŁK – „VILLA LEMON” w SZTUTOWIE
 • ANNA ŁAPAWA – BAR „ŁOSOŚ” w SZTUTOWIE
 • SYLWIA GĄSECKA – SKLEP MIĘSNY w SZTUTOWIE
 • KOŁO GOSPODYŃ w KĄTACH RYBACKICH
 • KOŁO GOSPODYŃ w GROSZKOWIE
 • WOJCIECH WOCH – PARK KRAJOBRAZOWY MIERZEJA WIŚLANA, KOŁO ŁOWIECKIE SOKÓŁ
 • PRZEDSZKOLE w SZTUTOWIE
 • MAŁGORZATA  ZIOŁECKA, ELŻBIETA LEWANDOWSKA, JADWIGA MACHULA – SZKOŁA PODSTAWOWA w SZTUTOWIE

Dziękuję serdecznie.
Sylwia Owsińska

Występy artystyczne

Poczęstunek