70. rocznica powstania szkoły w Sztutowie (1 lutego 1946 - 1 lutego 2016)
 

11 listopada 2018 – Msze Święte w intencji Ojczyzny w Kątach Rybackich i Sztutowie oraz Marsz Niepodległości

msza_swieta

11.11.2018 w kościołach parafialnych gminy Sztutowo odprawione zostały Msze Święte za ojczyznę. Modlono się o pomyślność i rozwój Polski. Udział wzięli w nich licznie mieszkańcy gminy, goście gmin ościennych oraz ministranci – uczniowie szkoły.

W Kątach Rybackich o godzinie 12.00 (po Mszy Świętej) odśpiewano wszystkie 4 zwrotki hymnu państwowego oraz 2 pieśni legionowe. W Sztutowie hymn został odśpiewany przed Mszą Świętą z akompaniamentem organów, pod przewodnictwem księdza Ryszarda Szramki.

Szczególną oprawę miała Msza Św. celebrowana w Sztutowie pod przewodnictwem księdza Jerzego Drobińskiego Uczestniczyły w niej poczty sztandarowe Ochotniczej Straży Pożarnej w Sztutowie i Łaszce oraz poczet Szkoły Podstawowej w Sztutowie. Kościół był pięknie udekorowany biało-czerwonymi kwiatami i flagami. W kazaniu proboszcz wielokrotnie odwoływał się do przesłania Bóg – Honor  – Ojczyzna. To przesłanie towarzyszyło także później uczestnikom uroczystości w Sztutowie.

Sylwia Owsińska

Msze Swięte

Marsz Niepodległości