9 listopada – Dzień dla Niepodległej – Rekord dla Niepodległej

9_listopada_2

Po uroczystym apelu rozstrzygnięto konkursy przygotowane z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Świetlica szkolna, w szczególności Pani Wioletta Jaworska przygotowała i przeprowadziła Konkurs „List do Polski” dla uczniów klas IV – V. W czasie zajęć dzieci samodzielnie pisały listy do Ojczyzny.

Najpiękniejsze pokazano na okolicznościowej wystawie i nagrodzono. Poniżej wyniki konkursu.

Laureaci konkursu:

• GUSZTAL KINGA 5c
  • FIGURA WERONIKA 5A
  • WOYCICKA MAGDALENA 4C

W piątek rozstrzygnięto także konkurs kaligraficzny na najpiękniej przepisany polski hymn państwowy. Konkurs wymyśliła, ogłosiła i rozstrzygnęła biblioteka szkolna. Odpowiedzialna za niego była Pani Beata Falgowska. Na konkurs wpłynęły prace rodziców oraz uczniów. Najpiękniejsze oczywiście zaprezentowano na okolicznościowej wystawie. Poniżej przedstawiamy wyniki.

Laureaci konkursu:

• SNOPEK BLANKA
  • WOŹNICKA AMELIA
  • OSSOWSKA ZUZANNA
  • OLZAK TOMASZ

oraz Rodzice:

• MARIOLA CZAJA
  • ANNA STYPUŁKOWSKA

Serdecznie gratulujemy.

Po rozstrzygnięciu konkursów przyszedł czas na bicie rekordu dla Niepodległej. Hymn Polski zaśpiewali wszyscy uczniowie oraz pracownicy szkoły. Pięknie wybrzmiały wszystkie  4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.

Uroczystości dla szkolnej społeczności skończyły się, ale przygotowania do tego co wydarzyć się miało w niedzielę szły pełną parą…..

Sylwia Owsińska

Odśpiewanie Hymnu Narodowego