70. rocznica powstania szkoły w Sztutowie (1 lutego 1946 - 1 lutego 2016)
 

Bezpieczni w sieci – spotkanie policjantów z pierwszakami

bezpieczni_w_sieci_001 P. policjantka sierż. szt. Joanna Słowik odwiedziła pierwszoklasistów w Sztutowie. Spotkanie odbyło się w ramach policyjnych działań „Uczę się bezpieczeństwa” w obszarze „Bezpieczny w sieci, bezpieczni w domu i bezpieczni w wakacje”, podczas których omówione zostały zasady odpowiedzialnego korzystania z Internetu, postępowania w razie zagrożenia w domu i na podwórku.

Prywatne dane w sieci?!

W czasie zajęć z uczniami rozmawiano o kodeksie dobrego zachowania w Internecie. Przypomniano dzieciom o zasadach dobrego wychowania, które również obowiązują w sieci. Pani policjantka ostrzegała pierwszoklasistów przed podawaniem swoich prywatnych danych gdy korzystają ze stron internetowych. Dzieci dowiedziały się, że podając takie informacje, zawsze muszą zapytać o zgodę swoich rodziców.

Nie warto ufać obcym 
Policjantka uczulała dzieci na niebezpieczeństwa związane z nawiązywaniem nowych znajomości w Internecie. Podkreślała, że nie można ufać osobom poznanym w sieci, ani też wierzyć we wszystko co o sobie piszą lub mówią. Najmłodsi uczniowie dowiedzieli się, że najlepiej korzystać z Internetu wspólnie z rodzicami – to zapewni im bezpieczeństwo. Funkcjonariuszka mówiła również dzieciom, że powinny grać w gry przeznaczone dla ich kategorii wiekowej. Na zakończenie spotkania każdy uczestnik otrzymał drobny upominek.

Edyta Maćkowska