Wyniki V edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego – kl. II i III edukacji wczesnoszkolnej

maraton_czytelniczy_2017_012 Nasza szkoła brała udział w V edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego.

Dzieci miały za zadanie przeczytać co miesiąc jedną książkę, następnie napisać test sprawdzający zrozumienie zawartej w niej tematyki.

Łatwo nie było, zdarzało się, że nie mogliśmy znaleźć w bibliotekach podanej lektury. „Poruszaliśmy więc niebo i ziemię”, aby zdobyć chociaż jeden egzemplarz.

W roku 2016/ 2017 w Wielkim Maratonie Czytelniczym uczestniczyło 3 tysiące 595 dzieci

ze 132 szkół z województwa pomorskiego oraz z 1 szkoły z Poznania i 2 szkół z woj. warmińsko-mazurskiego. Pracę konkursu koordynowało 233 nauczycieli.

Komisja konkursowa w składzie: Agata Markiewicz- Babło, Ewa Niechwiedowicz, Małgorzata Niechwiedowicz i Zbigniew Walczak po weryfikacji protokołów i testów konkursowych przyznała 75 tytułów laureata, 120 – finalisty i 157 wyróżnień.

W naszej szkole brało udział aż 41 dzieci. Pracę nadzorowali wychowawcy klas:

• 2a – Marzena  Pipała

• Lena Tirkel – 2c
  • Karolina Puszczewicz – 3b
  • Marcel Włoczkowski – 3a

Wszyscy nagrodzeni zostali zaproszeni na uroczyste zakończenie V edycji do Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku.

Gratulujemy wszystkim Uczestnikom Wielkiego Maratonu Czytelniczego i ich Nauczycielom.

Koordynator konkursu w Sztutowie
Edyta Maćkowska