Marcelina Wiśniewska laureatem Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego

wojewodzki_konkurs_chemiczny_003 W tegorocznej edycji Przedmiotowych Konkursów Wojewódzkich Marcelina Wiśniewska z klasy IIIa Gimnazjum w Sztutowieuzyskała tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego organizowanego przez Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Marcelina już dziś ma gwarancję kontynuowania nauki w najlepszej szkole ponadgimnazjalnej na Pomorzu, bowiem uzyskany tytuł laureata umożliwia wybór liceum poza oficjalną rekrutacją, ponadto zapewnia ocenę celującą z chemii oraz zwalnia z  obowiązku  przystąpienia do egzaminów zewnętrznych z zakresu matematyczno – przyrodniczego z przyznaniem maksymalnej liczby punktów.

Uczennicę przygotowała Pani Kinga Rutkowska – jeden z najlepszych nauczycieli chemii w Polsce – laureatka prestiżowego konkursu organizowanego przez Polskie Towarzystwo Chemiczne.

Sukces uczennicy to efekt ciężkiej pracy, często w dni wolne od nauki szkolnej dziecka i opiekuna. Nauczycielka potrafi zarazić swoją naukową pasją kolejnych uczniów. Zachęcam wszystkich ambitnych gimnazjalistów do aktywności edukacyjnej.

Składam gratulacje i słowa uznania uczennicy, nauczycielowi i mamie Marceliny. Wszystkim uczniom Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Sztutowie życzę sukcesów naukowych, artystycznych i sportowych!

Sylwia Owsińska