Aktywna nocka fakultetu turystycznego

aktywna_nocka_fakultetu_turystycznego_004 Weekend przełomu września i października spędzili aktywnie uczestnicy fakultetu turystycznego.

Wpierw w ramach zajęć terenowych organizowanych przez Stowarzyszenie Ochrony Sów uczestniczyli w warsztatach terenowych poświęconych poznaniu biologii tych zwierząt.

Uczniowie pomagali ornitologom w ustawianiu sieci do chwytania ptaków, wysłuchali prelekcji na temat sów oraz poszukiwali puszczyka.

Po powrocie do szkoły wspólnie zrobione naleśniki i odpoczynek przed aktywnością fizyczną czekającą na gimnazjalistów w sobotę.

Dzięki Fundacji Strefa Mocy uczniowie fakultetu uczestniczyli w biwaku „Żuławski Activ Zone”. Na uczniów czekały kajaki, kity, łuk i ognisko z kiełbaskami. Wiatr wprawdzie nie był korzystny, ale każdy znalazł coś ciekawego dla siebie. Uśmiechy mówią same za siebie.

Uczniami opiekowali się Agnieszka Rugała, Magdalena Wilkanowska, Piotr Ranoszek i Jan Wilkanowski. Szczególne podziękowania dla pana Jarosława Chwały za pomoc w transporcie i opiece na uczniami podczas nocy z sowami , państwu Annie i Arturowi Milarskim za możliwość uczestniczenia w zajęciach Fundacji.