70. rocznica powstania szkoły w Sztutowie (1 lutego 1946 - 1 lutego 2016)
 

XX Konkurs Religijny Diecezji Elbląskiej – „Patron dzieł miłosierdzia – św. Wincenty a Paulo”

XX Konkurs Religijny Diecezji Elbląskiej przebiegał pod hasłem „Patron dzieł miłosierdzia – św. Wincenty a Paulo”. Konkurs przebiegał w trzech etapach – szkolnym, dekanalnym i diecezjalnym, a jego głównym celem było odkrywanie i pogłębianie wiedzy o życiu św. Wincentego.

Do etapu diecezjalnego zakwalifikowało się dwoje uczniów ze Szkoły Podstawowej – Maria Owsińska z klasy VI, wygrywając wcześniej etap szkolny i dekanalny oraz Julian Szczepkowski z klasy V, który zajął II miejsce w etapie szkolnym i dekanalnym.

W etapie diecezjalnym, który odbył się 14 kwietnia 2016 r w Elblągu zakwalifikowało się 23 uczniów ze Szkół Podstawowych. Bardzo miło nam poinformować, że nasi uczniowie zostali laureatami tego konkursu –  Maria Owsińska zajęła I miejsce, zaś Julian Szczepkowski VII miejsce.

Uroczyste wręczenie nagród nastąpiło 20 maja 2016 r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu. Uczniów do konkursu przygotowała Barbara Ranoszek.