Zaproszenie do udziału w projekcie CEMS Chance IX

CEMS_chance CEMS Chance IX jest projektem organizowanym przez CEMS Club Warszawa, organizację non-profit działającą przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Najbliższa edycja odbędzie się w terminie 8-11 grudnia 2015 r. w Warszawie.

Do adresatów naszego projektu należą ambitni uczniowie klas III gimnazjum oraz klas I szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, którzy mają utrudniony start w dorosłe życie poprzez swoje miejsce zamieszkania, czy też sytuację rodzinną, finansową, czy zdrowotną. Do tej pory udało nam się pomyślnie zrealizować osiem edycji projektu, w których w sumie wzięło udział ok. trzystu dwudziestu uczniów i uczennic. Jako organizatorzy stawiamy sobie za cel pomoc uczestnikom w dokonaniu wyboru ścieżki edukacyjnej i zawodowej, wzbudzenie chęci do zaplanowania rozwoju osobistego, wykształcenie umiejętności związanych z przedsiębiorczością, autoprezentacją, zarządzaniem czasem, zapoznanie ze specyfiką certyfikatów językowych. Poza tym, dzięki współpracy z doradcami zawodowymi chcielibyśmy dokonać próby oceny predyspozycji zawodowych. W harmonogramie wydarzenia zostały ujęte panele motywacyjne, na które zapraszamy znane osoby ze świata biznesu, mediów i sportu, które dzięki swojej ciężkiej pracy i wytrwałemu dążeniu do osiągnięcia celów odniosły sukces. Dodatkowo gwarantujemy również uczestnikom wyjścia integracyjne oraz zwiedzanie Warszawy.

Udział w CEMS Chance IX jest nieodpłatny, uczestnik pokrywa jedynie koszty dojazdu do Warszawy. Jako organizatorzy zapewniamy 24 godzinną opiekę nad uczestnikami od momentu ich przyjazdu do Warszawy, nocleg w hostelu, wyżywienie i inne koszty związane z udziałem w projekcie. Umożliwia nam to stała współpraca z Fundacją EY – naszym partnerem strategicznym oraz partnerami finansowymi.

Uczestnicy są wyłaniani na podstawie rekrutacji, której elementami są: wypełnienie formularza rekrutacyjnego na stronie internetowej projektu www.cemschance.pl w dniach 2-15 listopada 2015r., a następnie zespół projektowy wybiera 40 najlepszych formularzy, których autorki i autorzy zapraszani są do stolicy na 4 dni szkoleń i wyjątkowych spotkań.

Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie internetowej www.cemschance.pl.