Kampania Polskiej Akcji Humanitarnej „Świat bez głodu”

W ubiegłym roku szkolnym nasza placówka brała udział w Kampanii  „Świat bez głodu”.

Koordynatorem akcji była Pani Jagoda Majos- Dalecka – nasz  pedagog. W szkole przeprowadzono zajęcia dla dzieci i młodzieży w oparciu o materiały Polskiej Akcji Humanitarnej. Uczniowie zaangażowali się w pomoc potrzebującym poprzez zbieranie plastikowych nakrętek. Pieniądze uzyskane z ich sprzedaży zostały przekazane na konto akcji. Dodatkowo kampanię wsparł  Samorząd Uczniowski, który wygospodarował  środki finansowe dzięki prowadzeniu sklepiku szkolnego. W szkole umieszczono w widocznych miejscach plakaty akcji.

Za przeprowadzone działania edukacyjne oraz zbiórkę pieniędzy otrzymaliśmy podziękowanie od Prezesa Zarządu Polskiej Akcji Humanitarnej – Pani Janiny Ochojskiej.

Zachęcam do kontynowania akcji w nowym roku szkolnym. Polska Akcja Humanitarna od lat wspiera również uczniów naszej placówki. W tym roku szkolnym również otrzymaliśmy bardzo nam potrzebne wsparcie w programie „Pajacyk”.

Sylwia Owsińska

swiat_bez_glodu_001 swiat_bez_glodu_002