Kamil Krzyszczyk laureatem Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego, Kasia Mazur – finalistką!

W tegorocznej edycji Przedmiotowych Konkursów Wojewódzkich Kamil Krzyszczyk z klasy IIb  Gimnazjum w Sztutowie  - uzyskał tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego organizowanego przez Pomorskiego Kuratora Oświaty. Tytuł finalisty  w/w konkursu uzyskała Katarzyna Mazur ucz. kl IIIa.

Tytuł laureata uzyskała również przygotowująca się wraz z nimi koleżanka z Gimnazjum w Mikoszewie – Katarzyna Prochera ucz. kl. IIa, a finalisty Wojciech Skalski ucz. klasy IIIa z tej samej szkoły.

Wszystkich przygotowała Pani Kinga Rutkowska – jeden z najlepszych nauczycieli chemii w Polsce – laureatka prestiżowego konkursu organizowanego przez Polskie Towarzystwo Chemiczne.

Tytuł laureata, poza oczywistym prestiżem, zwalnia uczniów z  obowiązku  przystąpienia do egzaminów zewnętrznych z danego zakresu (w tym wypadku matematyczno – przyrodniczego) z przyznaniem maksymalnej liczby punktów. Kolejnym przywilejem laureatów konkursów wojewódzkich jest możliwość wyboru szkoły ponadgimnazjalnej poza oficjalną rekrutacją i oczywiście ocena celująca z przedmiotu.

Sukcesy uczniów to efekt ciężkiej pracy, często w dni wolne od nauki szkolnej samych zainteresowanych i opiekuna. Pani Kinga Rutkowska w szkole w Sztutowie pomogła uzyskać tytuł laureata 3 uczniom, tytuł finalisty 4, a w szkole w Mikoszewie tytuły laureata 5 uczniom, finalisty 13. Jej podopieczna Agnieszka Zakrzewska – dzięki wiedzy i umiejętnościom z zakresu chemii już uzyskała indeks na studia wyższe (w I klasie liceum!).

Nauczycielka potrafi zarazić swoją naukową pasją kolejne pokolenia naszych uczniów. Zachęcam wszystkich ambitnych gimnazjalistów, do aktywnej pracy i zgłoszenia chęci udziału w Wojewódzkim Konkursie Chemicznym już dziś.

Składam gratulacje i słowa uznania uczniom, opiekunom i rodzicom. Wszystkim uczniom Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Sztutowie życzę sukcesów naukowych, artystycznych i sportowych!

Dyrektorzy –  Katarzyna Janowska i Sylwia Owsińska