Serdecznie zapraszamy na Konferencję „Szczęśliwe dziecko”

konferencja czyli
Jak wychować i nie zwariować.
Zagrożenia i wyzwania współczesnego rodzicielstwa.

Termin:

• 21 marca 2014 r.  godz. 1630

Miejsce:

• Zespół Szkół w Sztutowie – hol na parterze.

Organizatorzy:

• Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sztutowie
  • Świetlice Środowiskowe Gminy Sztutowo
  • Zespół Szkół w Sztutowie im. Pamięci Ofiar Stutthofu
  • Zespół Interdyscyplinarny Gminy Sztutowo

W programie:

• 1630-1635 Przywitanie uczestników konferencji „Szczęśliwie dziecko – czyli jak wychować i nie zwariować. Zagrożenia i wyzwania współczesnego rodzicielstwa’”– imprezę poprowadzi  Sylwia Owsińska dyrektor Zespołu Szkół w Sztutowie.

Cykl wykładów:

• 1640 – 1700 Spotkanie z dietetykiem na temat prawidłowego żywienia dzieci. Marcin Raszewski dietetyk.
  • 1705-1725  Nowe rozwiązania wprowadzone ustawą o wpieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej- asystentura. Tomasz Grzegorczyk -Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Gdańsku.
  • 1730-1745 Jak odkrywać i rozwijać zdolności dziecka. Izabela Narewska – dyrektor  Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowym Dworze Gdańskim.
  • 1750-1805  Rola ojca w życiu dziecka. Magdalena Spryszyńska – psycholog Zespołu Szkół w Sztutowie, Prywatna Praktyka Psychologiczna w Sztutowie.
  • 1805 – 1820  Przerwa kawowa
  • 1820-1830  Zagrożenia w sieci – samotność współczesnego dziecka. Jagoda Majos – Dalecka pedagog Zespołu Szkół w Sztutowie, sądowy kurator społeczny.

Przykłady lokalnych „dobrych praktyk”:

• Żuławski Ośrodek Kultury – oferty dla dzieci i młodzieży.  Monika Jastrzębska – Opitz dyrektor ŻOK.
  • Stowarzyszenie „Kreatywna Mama” z Elbląga – Twórcze zabawy z dzieckiem.
  • Stowarzyszenie Szkolna 13 prezentacja działalności. Anna Milarska
  • Prezentacja STOP PRZEMOCY – przygotowana przez Joannę Milewicz, członka Zespołu Interdyscyplinarnego Gminy Sztutowo.

Atrakcje towarzyszące:

• Wystawa prac fotograficznych autorstwa Bożeny Nowak pt. „Dziecko  w Obiektywie”.
  • Wystawa prac plastycznych „Szczęśliwe dzieciństwo” przygotowana przez Świetlice Środowiskowe z terenu Gminy Sztutowo.
  • Warsztaty dla dzieci i młodzieży – prowadzone przez animatorów zabaw.
  • Zabawy logopedyczne dla dzieci – Kamila Kupiecka-Włoczkowska, nauczyciel polonista, logopeda.
  • Kiermasz wiosenny – Świetlica Środowiskowa w Sztutowie.
  • Wystawa i kiermasz ręcznie wykonanych zabawek dziecięcych przygotowana przez
  •  Marię Biruk.
  • Pokaz pierwszej pomocy dla rodziców oraz dzieci przygotowany przez OSP.
  • Występy artystyczne dzieci między wykładami.

ZAPRASZAMY RODZICÓW WRAZ Z DZIEĆMI!