Platforma nauczania OnLine

   1% podatku dla szkoły w Sztutowie - KRS 0000 564 708, cel szczegółowy ID 000137   
 

Projekt WSTRZEL SIĘ W AKTYWNOŚĆ – warsztaty radiowe

3 marca młodzież naszego gimnazjum z klubu obywatelskiego , który powstał w ramach projektu Wstrzel się w aktywność prowadzonego przez Fundację Pokolenia z Tczewa, uczestniczyła w warsztatach radiowych.

Na zajęciach uczniowie dowiedzieli się, na czym polega praca dziennikarza radiowego, poznali  wady i zalety tego zawodu. Grupa mogła także w praktyce wypróbować swoje możliwości, gdyż podczas warsztatów odbywały się próby głosowe.

W ramach współpracy z Fundacją Pokolenia uczniowie otrzymali dyktafon oraz nauczyli się obsługiwać program do tworzenia audycji radiowych. Kolejnym zadaniem młodzieży  jest bowiem przygotowanie audycji radiowej zgodnej z wybranym tematem – w naszej szkole jest to cykl działań dotyczących czasów PRL-u. Obok audycji radiowej powstaje również wystawa fotografii ( moda i sprzęty związane z w/w okresem).

Rezultaty wkrótce.

Joanna Hulanicka

Szkolny koordynator projektu