Platforma nauczania OnLine

   1% podatku dla szkoły w Sztutowie - KRS 0000 564 708, cel szczegółowy ID 000137   
 

Agata Zaborowska i Marcelina Wiśniewska zostały laureatkami konkursu przyrodniczego „Mój sąsiad bocian”

Konkurs wymagał dużego zaangażowania- przez 5 miesięcy należało prowadzić obserwacje wybranego gniazda, sporządzić dziennik obserwacji, dokumentację fotograficzną, napisać opowiadanie. Z 80-ciu zespołów zgłoszonych z powiatu nowodworskiego do finału dotarło zaledwie 20-cia.

Wręczenie nagród odbyło się 29 listopada w Żuławskim Parku Historycznym w Nowym Dworze Gdańskim. Prelegenci Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych przedstawili prezentację zawierającą: systematykę gatunku, tryb życia, charakter i drogi wędrówek oraz sytuację bociana białego na terenie parku i otuliny z wykorzystaniem obserwacji zebranych przez uczestników konkursu.