Platforma nauczania OnLine

   1% podatku dla szkoły w Sztutowie - KRS 0000 564 708, cel szczegółowy ID 000137   
 

Trochę kultury… internetowy teatr TV dla szkół

Dziś  (7 listopada 2013 r.)  nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji organizowanej przez TVP, mianowicie przystąpiła do internetowego teatru. Celem akcji jest uwrażliwienie młodego widza na tzw. kulturę wyższą i kształcenie kompetencji umożliwiających pełny i świadomy udział w życiu artystycznym.

Projekt internetowego teatru to inicjatywa Telewizji Polskiej SA. Transmisje spektakli odbywają się „na żywo”. Przedsięwzięcie realizowane jest od października ubiegłego roku i w pierwszej kolejności dociera do placówek w małych miejscowościach. Inicjatorzy chcą w ten sposób wpłynąć na wzbogacenie i urozmaicenie szkolnych zajęć i edukację artystyczną.(Wrota Świętokrzyskie 05.11.2013).

W tramach przedsięwzięcia młodzież gimnazjalna obejrzała spektakl „Antygona transmitowany na żywo z Teatru im. J. Żeromskiego w Kielcach.

Wrażenie są bardzo pozytywne. Czekamy na następne przedstawienia.