Platforma nauczania OnLine

   1% podatku dla szkoły w Sztutowie - KRS 0000 564 708, cel szczegółowy ID 000137   
 

Sklepiki szkolne – zdrowa reaktywacja

W naszej szkole w obecnym roku szkolnym sklepik przejęli uczniowie pod kierunkiem opiekunów – nauczycieli świetlicy szkolnej.

Ruszyliśmy już w pierwszym tygodniu września, bo za cel postawiliśmy sobie promowanie zdrowych nawyków żywieniowych od początku roku szkolnego. Chcieliśmy, by uczniowie naszej szkoły od „pierwszego zakupu” spożywali „zdrowe łakotki”, by nie kusiły ich puste kalorie czy sztuczne barwniki. Ceny też są kuszące, znacznie niższe niż w ubiegłym roku co cieszy kieszeń każdego ucznia i zachęca do zakupów, choć w tym wypadku cena nie wpływa na jakość, bo u nas jest i tanio, zdrowo i smacznie. Wypracowany zysk trafia do Samorządu Uczniowskiego, a to znaczy, że zarobione pieniądze w całości przeznaczone będą na cele szkolne. Na pólkach pojawiły się batoniki mussli, owsiane, zbożowe, jęczmienne, wafle ryżowe, chrupki kukurydziane, ciasteczka owsiane, zbożowe, suszone owoce, chipsy owocowe. Hitem stały się słupki marchewkowe – tanie i zdrowe, chrupią je prawie wszyscy uczniowie i nauczyciele. Na przekąskę proponujemy także jabłka, banany, nektarynki i inne pyszne owoce. Pijemy zdrowe soki owoce, które znikają z półek jak ciepłe bułeczki. Bułki z ziarnami są również zamawiane codziennie z miejscowej piekarni i przygotowywane rano w szkolnej kuchni.

Wzięliśmy udział w ogólnopolskim prozdrowotnym projekcie grantowym „Sklepiki szkolne – zdrowa reaktywacja” realizowanym  w formie konkursu – międzyszkolnej rywalizacji.  Organizatorem konkursu była Fundacja Banku Ochrony Środowiska. Nasz projekt został wysoko oceniony i nagrodzony grantem w wysokości 1200 złotych. Pieniądze wykorzystamy na modernizację wyglądu sklepiku, a także zakup lodówki, w której będziemy przechowywać jogurty.