Platforma nauczania OnLine

   1% podatku dla szkoły w Sztutowie - KRS 0000 564 708, cel szczegółowy ID 000137   
 

Stowarzyszenie Szkolna 13 i Gmina Sztutowo zapraszają na KITEWEEKEND – kolejną nadmorską imprezę latawcową

Tym razem na plażach w Sztutowie i Kątach Rybackich będzie można podziwiać latawce- giganty czyli zwierzokształtne olbrzymy unoszące się nad piaskiem, a także oryginalne latawce chińskie, wielobarwne turbiny, rotory i inne latające cuda…

Ze swoim programem wystąpi jedyna w Polsce grupa latania synchronicznego, która zaprezentuje niewiarygodne ewolucje latawców akrobacyjnych.
Ekipa portalu LATAWKI.PL zaprezentuje tzw. powerkite, czyli latawce pociągowe i kitesurfing. Dla znawców tematu przygotowaliśmy polską premierę najnowszego modelu latawca HQ Ignition.

To będzie bardzo aktywny weekend, ponieważ oprócz pokazów, każdy, kto przybędzie na plażę będzie mógł spróbować swoich sił w pilotażu latawców akrobacyjnych i treningowych podczas minikursów, wziąć udział w konkursach z nagrodami lub zagrać w rodzinną grę w boule. Na najmłodszych uczestników będą czekać wolontariusze, którzy pomalują dzieciom buzie  i poprowadzą warsztaty konstruowania i ozdabiania latawców, tak, żeby każdy mały uczestnik mógł wypuścić  w niebo swój własny, kolorowy  latawiec.  Zachęcamy do fotografowania pokazu i wzięcia udziału w konkursie na najładniejsze zdjęcie z imprezy.

kiteweekend

Gościem specjalnym sobotniej części imprezy będzie Elbląski Odział Abstrakcyjny, który w ciągu dnia da popis szczudlarstwa i poprowadzi warsztaty kuglarskie, a po zmierzchu wykona pokaz FIRESHOW na plaży.

Już dziś zapraszamy wszystkich w najbliższą sobotę do Sztutowa, a w niedzielę do Kątów Rybackich od godziny 10.00 na plażę główną. Szczegóły dotyczące imprezy znaleźć można na stronie www.KITEWEEKEND.pl.