Festiwal Teatralny

19 czerwca …

19 czerwca 2013 już po raz 14 w naszej szkole odbył się Festiwal Teatralny, w ramach którego uczniowie poszczególnych klas prezentowali swoje sztuki.  Poziom tegorocznej imprezy był wyjątkowo wysoki, a uczniowie zaprezentowali bardzo różnorodny repertuar – od klasyki literatury ( „Łysa śpiewaczka” Yonesco, „Dziady” Mickiewicza, „Krzyżacy” Sienkiewicza, „Przedstawienie Hamleta we wsi Głucha Dolna Bresana”, „Ferdydurke” Gombrowicza), poprzez sztuki dla młodego pokolenia ( „Igraszki z czasem”) aż do twórczości własnej ( parodia „Hamleta”).

Za najlepsze przedstawienie jury ( Joanna Hulanicka- organizator imprezy, Beata Bobryk - Barska, Beata Falgowska) uznało spektakl połączonych klas III, zrealizowany w ramach projektu gimnazjalnego - „Łysa śpiewaczka”.

Najlepszą rolę żeńską odegrała - Joanna Papierowska ( pani Martin w „Łysej śpiewaczce” i królowa Gertruda w parodii „Hamleta”.

Laur za najlepszą rolę męską przypadł… Karolinie Kozakiewicz ( pan Smith  w „Łysej śpiewaczce” i sparodiowany Hamlet).

Wyróżnienia za dobrą kreację aktorską otrzymali: Marta Szylin, Tomasz Zygarowski ( IA), Natalia Madej, Kacper Wojtasik ( IB), Szymon Stachecki ( IIB), Nicola Polewiak, Piotr Machula, Jacek Jachimczyk ( IIIA), Wiktoria Zientkiewicz, Maria El- Jichi, Agnieszka Zakrzewska ( IIIB).

Wszystkim występującym i grzecznej publiczności gratulujemy.