Spacer edukacyjny klas 1-3

foto_001

W ramach przygotowań do 40. rocznicy nadania szkole imienia zaplanowaliśmy wspólnie z Muzeum Stutthof w Sztutowie zwiedzanie tego miejsca z przewodnikiem.

Jako pierwsze na terenie Muzeum gościły dzieci z klas 1-3. Zaprosiliśmy je na spacer edukacyjny. Dzieci wspólnie z przewodnikiem budowały definicję muzeum, ustaliły czym są eksponaty, co wolno, a czego nie na terenie Muzeum Stutthof. Próbowały (skutecznie) zdefiniować termin „pomnik” i przyglądały się temu, który nosi nazwę Walki i Męczeństwa. Poznały upamiętnienie Nowego Obozu.

Przekaz dostosowany był do możliwości dzieci, a za piękną lekcję, nie tylko historii, dziękujemy pracownikom Muzeum: Ewie Malinowskiej oraz Łukaszowi Kępskiemu.

Kolejne klasy udadzą się do Muzeum 17 czerwca.

Dziękujemy za wspólne działanie dla Pamięci!

Muzeum Stutthof/Stutthof Museum