XIV Festyn Rodzinny za nami!

foto_001

Festyn otworzyli- Przewodnicząca Rady Rodziców, Sołtys Wsi Sztutowo, Prezes Zarządu Stowarzyszenie Szkolna 13, Przewodniczący Rady Gminy oraz Dyrektor Szkoły.

Rozpoczęliśmy od części artystycznej- śpiewały dzieci ze wszystkich klas edukacji wczesnoszkolnej oraz Kasia z 5b, tańczyli wszyscy z instruktorem zumby-Marcinem Wierzbickim.

W czasie festynu dzieci rozwiązywały zagadki, malowały, budowały wieże z klocków, puszczały bańki, zdawały mini test ze znajomości znaków drogowych, uczestniczyły w konkurencjach sprawnościowych i logicznych, odpowiadały na zagadki przygotowane przez Urząd Morski w Gdyni, a zdobyte punkty wymieniały na nagrody ufundowane przez Sołectwo Sztutowo.

W czasie festynu chętne dzieci mogły skorzystać z fotobudki, która gościła na naszym festynie pierwszy raz, przejażdżek meleksami oraz konnych, kolorowych zjeżdżalni, hiperbloków. Mogły także zobaczyć sprzęt Urzędu Morskiego w Gdyni oraz Brzegowej Stacji Ratowniczej SAR w Sztutowie, zaobserwować i uczestniczyć w działaniach Ochotnicza Straż Pożarna Sztutowo na specjalnie przygotowanym pokazie. Była też loteria fantowa dla dzieci, konkursy wiedzy z pytaniami przygotowanymi przez nauczycieli i mnóstwo okazji do zabawy i beztroski.

W czasie festynu Stowarzyszenie Szkolna 13 przygotowało warsztaty kulinarne dla wszystkich zainteresowanych oraz turnieje kulinarne dla młodszych i starszych dzieci.

Jak zawsze można było zjeść coś smacznego- czy to ugotowanego przez panie kucharki czy przygotowanego na grillu przez tatusiów. Na deser nie zabrakło kawy i słodkich deserów, waty cukrowej, popcornu. Dzieciom rozdano 200 lodów uzyskanych od darczyńców.

Było rodzinnie.

Jak zawsze od 14 lat ustalamy z Radą Rodziców cel zbiórki. W tym roku wszystkie pozyskane środki przeznaczamy na przygotowanie 40. rocznicy nadania szkole imienia. Być może będzie to wystawa lub nagrody dla dzieci w okolicznościowych konkursach. Zobaczymy co będzie potrzebne. Na konto szkoły wpłynie kwota 10 282,77 zł.

Serdecznie dziękujemy za obecność, życzliwość i pomoc!

Silna grupa rodziców pomogła we wnoszeniu, wynoszeniu, rozstawianiu, obsłudze stoisk. Każdy kto był choć raz, wie jaki to jest wysiłek. Za pracę na rzecz festynu oraz wszystkie słodkie wypieki i soki SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Przepiękne zdjęcia wykonała m.in. Urszula Stasiorowska.

Zachęcamy do obejrzenia!