foto_001

Uczniowie klas drugich udali się na lekcję do Biblioteki Publicznej Gminy Sztutowo w naszej miejscowości.

Tematem przewodnim spotkania były oczywiście książki. Okazało się, że mamy w naszych szeregach kilku prawdziwych czytelników i stałych bywalców tego miejsca.

Pani Krystyna Dróżdż- dyrektor placówki opowiedziała o procesie związanym z wypożyczaniem i katalogowaniem zbiorów.

Dzieciom najbardziej spodobała się sala z książkami dedykowana właśnie najmłodszym czytelnikom, gdzie mogły wygodnie zasiąść i zagłębić się w lekturze wybranych przez siebie pozycji.

Wielu wyszło z biblioteki z wypożyczonymi „czytadełkami”, a miłe Panie w podziękowaniu za spotkanie otrzymały namalowany przez dzieci obraz tulipanów.