Uroczysta inauguracja wojewódzkiego programu edukacyjnego Akademia Pszczoły Bohatera

foto_001

15 listopada Dyrektor Szkoły w Sztutowie uczestniczyła w uroczystej inauguracji wojewódzkiej programu edukacyjnego Akademia Pszczoły Bohatera. Do udziału w programie zostało wybranych po 15 szkół w każdym województwie. Wśród placówek województwa pomorskiego znalazła się i nasza. To wyróżnienie, za które serdecznie dziękujemy.

Nasza szkoła została wyposażona w:

  1. ul edukacyjny oraz kombinezon dziecięcy wraz z rękawicami pszczelarskimi dziecięcymi,
  2. tablicę informacyjną do umieszczenia w naszej ekopracowni, która będzie miejscem prowadzenia zajęć Szkolnej Pracowni Akademii Pszczoły Bohatera,
  3. pakiety promujące zdrowe odżywianie zawierające: soki jabłkowe oraz chipsy jabłkowe wraz z ulotkami informacyjnymi.

Ponadto, w późniejszym terminie każda szkoła otrzyma materiały merytoryczne: filmy animowane, scenariusze lekcji i instrukcje sposobu wykorzystania ula edukacyjnego w codziennych zajęciach z dziećmi.

Szkolne Pracownie Akademii Pszczoły Bohatera, to miejsca w których dzieci będą mogły uczestniczyć w spotkaniach dotyczących edukacji o pszczołach i ich roli w środowisku naturalnym i rolniczym, a także na temat zdrowego odżywiania i produktów rolniczych pochodzących z rodzimej produkcji rolniczej i przetwórstwa spożywczego.

Nieustannie działamy w obszarze ekologii oraz zdrowego odżywiania. Myślimy, że z pożytkiem dla naszych dzieci i przyszłości naszej małej Ojczyny.

Ps. Nasz Andrii w stroju pszczelarza. Czyż nie wygląda profesjonalnie?