Dożynki powiatowo-gminne 2023

foto_001

16 września 2023 roku nad Wisłą Królewiecką w Sztutowie odbyły się dożynki powiatowe, w czasie których uroczyście świętowano zakończenia okresu żniw. Szkoła, jak zawsze miała swój wkład w ich przebieg.

Uczniowie klas 2a i 2b ze Szkoły Podstawowej w Sztutowie, wraz z nauczycielkami Barbarą Ranoszek, Agnieszką Rugałą oraz Renatą Wiśniewską zaprezentowały na scenie dożynkowej program artystyczny, podczas którego dzieci recytowały, śpiewały i wykonały taniec stokrotek. Fabuła była ściśle związana z pracą rolników i stanowiła wyjątkowe podziękowanie za ich trudną pracę. Walory artystyczne dopełniły przepiękne, ludowe stroje, w których młodzi artyści wyglądali znakomicie.

Nasi uczniowie pięknie się zaprezentowali, wicedyrektor pomogła w wyborze najpiękniejszego wieńca dożynkowego, a kucharki przygotowały ponad 150 porcji grochówki.

Pragniemy serdecznie podziękować naszym darczyńcom – Bankowi Spółdzielczemu w Stegnie oraz Rodzicom, dzięki którym występ uczniów klasy 2a i 2b zyskał taką piękną oprawę.

Dziękujemy za współpracę.