Uczniowie klas drugich obejrzeli wystawę w w Bibliotece Publicznej w Sztutowie

foto_001

8 września klasy 2a i 2b, obejrzały wystawę lokalnych twórców: „Współistnienie. Wizerunki zwierząt i ludzi” w Bibliotece Publicznej w Sztutowie.

Takie wystawy, cyklicznie organizuje Sztutowskie Towarzystwo Kulturalne, dzięki któremu możemy podziwiać prace lokalnych twórców.

Dzieci miały okazję przyjrzeć się portretom zwierząt i ludzi, które były nie tylko artystycznymi dziełami, ale także źródłem inspiracji do rozmów na temat naszej przyrody oraz tego, jak istotne jest zachowanie jej piękna.

Na wystawie podziwialiśmy niezwykłą pracę stworzoną przez ucznia klasy 2a – Jasia Piórko, który wykonał kota techniką mozaiki diamentowej. Zachwyciły nas również wspaniałe obrazy Pani Basi Ranoszek- wychowawczyni klasy 2b, szczególnie jej praca malowana po numerach „Dziewczyna z lisem”.

Gratulujemy naszym lokalnym artystom, a pracownikom Biblioteki Publicznej dziękujemy za zaproszenie.