Wycieczka do Włoch

foto_011

W dniach 3-8  września 2023r. 51 uczniów ze starszych klas Szkoły Podstawowej w Sztutowie wyruszyło na wycieczkę szkolną do Włoch, pod opieką nauczycielek Joanny Hulanickiej, Magdaleny Nakielskiej, Moniki Podsiadło i Agnieszki Rugały. Program wycieczki obejmuje zwiedzanie Pizy, Piombino, Rzymu i Florencji.

Poniżej szczegółowa relacja z kolejnych dni.

_____________________________________________________________________________

Dzień I

W niedzielę, 3 września 51 uczniów ze starszych klas Szkoły Podstawowej w Sztutowie wyruszyło na wycieczkę szkolną do Włoch. Towarzyszą im 4 nauczycielki.

Jechali baaaardzo długo. W pierwszym dniu byli w Pizie. Spacerowali przez Pole Cudów, widzieli katedrę ze wspaniałą wielopoziomową fasadą, koliste baptysterium oraz słynną Krzywą Wieżę.

_____________________________________________________________________________

Dzień II

Drugi dzień wycieczki do Włoch upłynął pod znakiem wyspy Elby. Uczestnicy wzięli udział w rejsie statkiem na trzecią co do wielkości włoską wyspę, znaną z pięknych plaż oraz pobytu Napoleona Bonaparte; spacerowali po Portoferraio- największym mieście wyspy.

Był także czas na wypoczynek i plażowanie.

_____________________________________________________________________________

Dzień III

Trzeci dzień wycieczki do Włoch to zwiedzanie Rzymu i Watykanu. Uczestnicy zobaczyli: Koloseum, Łuk Konstantyna, pozostałości Forum Romanum, Panteon. Zwiedzili Kapitol. Byli przy słynnej fontannie di Trevi, na Placu Hiszpańskim z fontanną Barcacia. Sfotografowali się na schodach hiszpańskich oraz na Placu Navona z symboliczną fontanną czterech rzek.

Popołudnie spędzili w Watykanie. Zobaczyli Plac Św. Piotra oraz bazylikę jego imienia ze słynną Pietą Michała Anioła i grobem Jana Pawła II.

_____________________________________________________________________________

Dzień IV

W ostatnim dniu pobytu uczniów szkoły na włoskiej ziemi czekała na nich Florencja. Do centrum uczestnicy wycieczki dostali się komunikacją miejską. Zobaczyli Kościół Św. Krzyża z freskami Giotto i nagrobkami słynnych Florentyńczyków oraz Most Złotników na rzece Arno. Szli przez Plac Signoria do Pałacu Vecchio. Zobaczyli ratusz, katedrę Santa Maria del Fiore oraz baptysterium z rajskimi wrotami.

Potem już tylko powrót do domu. Na szczęście dla wszystkich- szczęśliwy.

_____________________________________________________________________________